امروز پنج شنبه ,۲۱ آذر ۱۳۹۸
شنبه / ۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۸
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۹۸۳۲
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خبر داد؛

اختصاص 173 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان استان کردستان

(شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۲۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از اختصاص 173 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان استان کردستان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌اله عبدالملکی در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی و تولیدات کارآفرینان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در شهرستان قروه عنوان کرد: ایجاد نمایشگاه‌های محصولات و تولیدات مددجویان باهدف فروش، معرفی، تبلیغ و بازاریابی حرفه‌ای و جذب مشتری صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه فروش محصولات مددجویان مهم‌ترین مسئله بعد از ایجاد اشتغال است، افزود: تولیدات مددجویان هم ازنظر کیفیت و مواد اولیه و هم ازنظر قیمت در سطح بالایی است و با سایر محصولات کارگاه‌های کوچک رقابت می‌کند.

معاون اشتغال کمیته امداد کشور گفت: خرید محصولات مددجویان هم به نفع خریداران است و هم به تقویت طرح‌های اشتغال و رفع فقر و محرومیت خانواده‌های تحت حمایت کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مدل ایجاد اشتغال کمیته امداد در بین تمامی دستگاه‌ها به‌عنوان سرآمد مطرح است و علمی‌ترین و دقیق‌ترین روش برای اشتغال کشور توسط این نهاد در حال اجرا است، تصریح کرد: برنامه اشتغال کمیته امداد مهم‌ترین برنامه برای کاهش فقر و محرومیت‌زدایی است.

دکتر عبدالملکی بیان کرد: کمیته امداد قبل از ایجاد اشتغال از طریق استعدادیابی، مشاوره، آموزش و نظارت به ایجاد شغل مؤثر و پایدار مددجویان کمک می‌کند.

وی بابیان اینکه امسال 173 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات اشتغال به استان کردستان اختصاص داده‌شده است، ادامه داد: درزمینه اختصاص تسهیلات به این استان هیچ محدودیتی نداریم و هر اندازه کار شود و شغل ایجاد شود اعتبار در نظر گرفته خواهد شد.

معاون اشتغال کمیته امداد با اشاره به اینکه سال گذشته با نیم درصد از کل منابع کشور یک‌سوم اشتغال کشور توسط کمیته امداد ایجاد شد، گفت: تلاش می‌کنیم رقم اشتغال ایجادی امسال بیش از سال گذشته برسد و اتفاق خوبی درزمینه رفع فقر از خانواده‌های تحت حمایت بیافتد.

محمدرسول شیخی زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان نیز در این مراسم گفت: برای ایجاد 6 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کردستانی در سال جاری 173 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده‌شده است.

وی بابیان اینکه سهم اعتبارات اشتغال امسال دو برابر سال گذشته است، افزود: در چهارماهه نخست امسال از محل باقی‌مانده اعتبارات سال گذشته با پرداخت 20 میلیارد تومان برای 700 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کردستان شغل ایجادشده است.

شیخی زاده گفت: بسیاری از مددجویان این نهاد با استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال توانسته‌اند به درآمد پایدار برای خود و خانواده‌هایشان برسند و به مستمری این نهاد احتیاجی نداشته باشند.

وی گفت: یکی از منافع ایجاد طرح‌های اشتغال خرد و خانگی توسط مددجویان این نهاد تاب‌آوری بالای آن در برابر تغییرات اقتصادی جهان، کشور و منطقه است.

 مدیرکل کمیته امداد کردستان کاریابی برای مددجویان از طریق تعامل با صاحبان مشاغل را از دیگر برنامه‌های حوزه اشتغال نام برد که از طریق پرداخت بسته‌های تشویقی به کارفرمایان در قبال به کارگیری مددجویان توسط این نهاد انجام می‌شود.

انتهای پیام

 

 
 
 
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید