امروز شنبه ,۲۳ آذر ۱۳۹۸
پنج شنبه / ۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۳۷
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۹۸۲۰
گزارشگر : ۹۱
سرپرست اداره‌ی کمیته امداد شهرستان قصرقند؛

خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد قصرقند در سیل آسیب ندیدند

(پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸) ۱۶:۳۷

سرپرست اداره‌ی کمیته امداد شهرستان قصرقند گفت: در پی بارش‌های موسمی و تداوم آنها در سرشاخه‌های رودخانه کاجو در شمال شهرستان قصرقند ارتباط منطقه کاجو با شهرستان قطع شد و الحمدالله خانوارهای تحت حمایت این نهاد آسیب ندیدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمید قلعه خانی، سرپرست اداره‌ی کمیته امداد شهرستان قصرقند گفت: تداوم بارش‌ها و طغیان رودخانه خشمگین کاجو در روزهای اخیر موجب انسداد مسیرهای منتهی به شهرستان قصرقند و راه‌های مواصلاتی روستا به روستا شده و دسترسی به شهر و خدمات شهررا ناممکن ساخته است.

وی افزود: در پی بارش‌های موسمی و تداوم آنها در سرشاخه‌های رودخانه کاجو در شمال شهرستان قصرقند ارتباط منطقه کاجو با شهرستان قطع شده و تعداد بیش از 30 روستا با جمعیتی بالغ بر هشت هزار نفر ارتباطشان قطع و از تهیه مایحتاج اولیه و آذوقه زندگی محروم بوده و نیازمند کمک‌رسانی فوری و لازم هستند.

سرپرست اداره‌ی کمیته امداد شهرستان قصرقند ادامه داد: همچنین جاری شدن رودخانه کاجو ارتباط بخش ساربوک و پایین دست سد زیردان و روستاه‌های تابعه که آن سوی رودخانه قرار دارد به طور کلی قطع و از تردد محروم شده اند.

قلعه خانی یادآور شد: مددجویان ساکن در روستاهای درگیر این حادثه هزار و 400 خانوار با جمعیت سه هزار و 200 نفر بوده و آسیبی به هیچ مددجوی تحت حمایت این نهاد وارد نشده است.

وی اعلام کرد: روستاهای دچار سیل در حاشیه رودخانه بوده که در جریان بارندگی در بالادست سیل جاری شده و الحمدالله منازل مددجویان تحت حمایت نیز در سیل آسیب ندیده چرا که از سطح رودخانه فاصله دارند و تنها ارتباط آنها با شهر قطع شده است.

سرپرست اداره‌ی کمیته امداد شهرستان قصرقند با اشاره به آمادگی کامل این نهاد برای رسیدگی به مناطق سیل زده، گفت: امروز شدت آب ورودی کمتر شده و بازدید از خانوارهای تحت حمایت و مددجویان این مناطق ادامه دارد.

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید