امروز شنبه ,۲۳ آذر ۱۳۹۸
شنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۷
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۹۵۶۱
گزارشگر : ۷۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد:

برنامه اشتغال مددجویان کمیته امداد، کارآفرین محور است

(شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸) ۱۰:۲۷

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با تاکید بر اینکه برنامه اشتغال در این نهاد، کارآفرین محور است، گفت: در اجرای طرح راهبری شغلی، علاوه بر ایجاد اشتغال برای مددجویان، کارآفرینان هم به توسعه شغلی می‌رسند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در اولین دوره جهادگران کارآفرین که با همکاری کمیته امداد اصفهان و سازمان بسیج برگزار می‌شود، افزود: هدف این دوره استفاده از ظرفیت نیروهای جهادی برای کمک به برنامه اشتغال و توانمندسازی جامعه تحت حمایت این نهاد است.
وی دستیابی به این هدف مشترک را نیازمند آموزش دانست و گفت: این دوره به مدت 2 روز برگزار می‌شود و در آن آموزش‌های مقدماتی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.
عبدالملکی افزود: بخش اول آموزش‌ها مربوط به آشنا شدن شرکت‌کنندگان با ادبیات و مباحث مربوط به کارآفرینی و بخش دوم مربوط به معرفی و شرح الگوی اشتغال کمیته امداد است.
وی شرکت‌کنندگان در این دوره را افراد داوطلب برای کمک به اشتغال مددجویان دانست و تاکید کرد: این افراد به استخدام کمیته امداد در نخواهند آمد و ما به عنوان یک دستگاه اجرایی و نهاد انقلابی به دنبال استفاده از ظرفیت، توان و انگیزه جهادی آنها در راستای تسهیل اشتغال نیازمندان هستیم.
عبدالملکی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح راهبران شغلی در کمیته امداد، گفت: اجرای این الگوی جدید برای اولین بار در کشور از سال گذشته توسط کمیته امداد شروع شد.
وی ادامه داد: در نظام راهبری شغلی برنامه اشتغال کمیته امداد کارآفرین‌محور شده است به نحوی که از کارآفرینان حرفه‌ای که تجربه و سابقه موفقی در یک زمینه اقتصادی دارند دعوت می‌کنیم که به عنوان محور طرح‌های اشتغال کمیته امداد قرار بگیرند.
عبدالملکی توضیح داد: طرح‌های این کارآفرینان حرفه‌ای یک زنجیره ارزش در میان خود خواهند داشت که واحدهای کوچک و مستقلی در کنار این زنجیره ارزش شکل می‌گیرند و می توانند توسط مددجویان کمیته امداد راه‌اندازی و از مزایای زنجیره ارزش ایجاد شده بهره‌مند شوند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه استان اصفهان در اجرای الگوی راهبران شغلی در شمار موفق‌ترین استان‌های کشور قرار دارد، گفت: این استان از لحاظ ذخیره کارآفرینی در میان استان‌های برتر کشور است و این به خاطر فرهنگ خاص و روحیه تلاش، پشتکار و خلاقیت این مردم است.
وی مهمترین برنامه کمیته امداد در زمینه اشتغال را شناسایی کارآفرینان خبره و ترغیب آنها به همکاری با این نهاد در قالب طرح راهبران شغلی عنوان کرد و گفت: تاکید ما در کمیته امداد بر این است که طرح‌های کسب و کار این کارآفرینان علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان از لحاظ اقتصادی نیز برای آن ها به سوددهی ختم شود.
عبدالملکی با دعوت از همه کارآفرینان کشور برای همکاری با این نهاد در راستای ایجاد شغل برای نیازمندان، خاطرنشان کرد: این عزیزان می‌توانند به دفاتر این نهاد در سراسر کشور مراجعه و یا با ورود به پایگاه اینترنتی emdad.ir و اعلام جزئیات طرح خود در بخش «راهبرانه» در این امر خداپسندانه سهیم شوند.
وی قواعد حقوقی مربوط به تعامل کمیته امداد با کارآفرینان را بر مبنای سودآور بودن طرح برای کارفرما و مددجو به صورت همزمان دانست و گفت: کارآفرینان در طرح راهبران شغلی می‌توانند هم در زمینه آموزش مددجویان، تامین مواد اولیه، بازاریابی و هم در زمینه فروش محصولات به سود دست پیدا کنند که در کنار همه اینها منافع مددجویان نیز از طریق نظارت کمیته امداد محفوظ خواهد بود.
وی تجربه اجرای این طرح در سال 97 را تجربه موفقی ارزیابی کرد و گفت: 170 طرح با این الگو توسط کمیته امداد سال گذشته در سراسر کشور اجرا شد که نتایج قابل توجهی به بار آورد و معتقدیم مشکل اشتغال مددجویان را با پیگیری این طرح می‌توان مرتفع ساخت.
انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید