امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۸
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۹۵۵۷
گزارشگر : ۷۹
استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد:

توجه ویژه کمیته امداد به مسایل فرهنگی، قابل تقدیر است

(چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸) ۱۱:۴۸

استاندار خراسان جنوبی با حضور در سومین دوره اردوهای آموزشی و فرهنگی «زندگی به سبک شهدا» مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گفت: کمیته امداد در زمینه های مختلف از قبیل اشتغال، معیشت مددجویان تحت حمایت اقدامات خوبی انجام داده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد صادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی با اشاره به عملکرد مثبت دوره مدیریتی اخیر کمیته امداد در کشور اظهار داشت: تحولات خوبی در دوره اخیر صورت گرفته که از جمله می‌توان به کمک های قابل توجهی که از سوی دولت در افزایش مستمری خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد انجام شده، اشاره کرد.
معتمدیان در ادامه افزود: در کنار مسائل معیشتی، توجه کمیته امداد به مسائل معنوی و آموزشی مانند اردوهای زیارتی-سیاحتی و دوره های آموزشیِ کسب مهارت های زندگی، قابل تقدیر و تشکر است؛ در واقع آشنایی با آسیب های اجتماعی یکی از تهدیدات مهم امروز جامعه ماست و باید برای پیشگیری از آن راهکار داشته باشیم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پتانسیل های فراوان استان اظهار داشت: بسیاری از ظرفیت‌ها بالقوه باقی مانده و می طلبد که پتانسیل ها را به فعلیت درآورد، زیرا مهمترین راهبرد خروج از محرومیت معرفی ظرفیت‌های خراسان جنوبی در کشور است.
معتمدیان افزود: حضور شما عزیزان در این اردوی فرهنگی-آموزشی در راستای تربیت نیروی انسانی است و توجه کمیته امداد به مسائل معنوی و آموزشی افراد تحت حمایت قابل تقدیر است.
مدیرکل کمیته امداد استان نیز در ابتدای این جلسه گفت: کمیته امداد در راستای ارتقاء سطح فرهنگی و آموزش خانوارهای تحت حمایت با برگزاری اردوهای فرهنگی و آموزشی درون و برون استانی و اردوهای زیارتی در قالب طرح شوق زیارت مددجویان تحت حمایت را به مشهد، قم و کربلا اعزام کرده است.
رضا سلم آبادی با اشاره به اینکه طی سال گذشته 6500 نفر در اردوهای فرهنگی آموزشی کمیته امداد شرکت کردند که از این تعداد 3800 نفر در اردوگاه یادگاران امام کمیته امداد از برنامه های فرهنگی بهره مند شده اند.
وی همچنین به اعزام 5930 مددجوی تحت حمایت طی سال گذشته به سفرهای زیارتی از قبیل 747 نفر به کربلای معلا، 4500 نفر به مشهد مقدس و 683 نفر به قم و جمکران اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری در قالب طرح شوق زیارت533 نفر از مددجویان تحت حمایت تا پایان دهه کرامت به سفرهای زیارتی اعزام می شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان در ادامه افزود: اردوگاه یادگاران امام(ره) کمیته امداد بزرگترین اردوگاه فرهنگی و تربیتی در شرق کشور است و امسال با برنامه ریزهای صورت گرفته 12 دوره اردویی برای ارتقاء سطح فرهنگی مددجویان استانی و خارج از استان پیش بینی شده است.
 سلم آبادی افراد بهرهمند شده از اردوگاه یادگاران امام(ره) کمیته امداد استان را دانش آموزان ، مادران و دختران، دختران بازمانده از تحصیل، دختران بازمانده از ازدواج و دختران در آستانه ازدواج عنوان کرد و افزود: طی سال گذشته 5 میلیارد تومان در زمینه های فرهنگی خانوارهای تحت حمایت هزینه شده است.
شایان ذکر است: سومین دوره  اردوی فرهنگی آموزشی با حضور ۲۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از استان سیستان و بلوچستان به کار خود خاتمه داد و با حضور استاندار خراسان جنوبی  از نفرات برتر تجلیل شد.
انتهای پیام/


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید