امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
یکشنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۰
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۶۹۴۷۳
گزارشگر : ۸۹

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی آقاتهرانی: پرداخت زکات مانند هَرَس کردن درختان است

(یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸) ۰۸:۰۰

دبیر کل جبهه پایداری و استاد حوزه و دانشگاه گفت: پرداخت زکات در واقع مانند هَرَس کردن درختان است که ثمره آن را افزایش می‌دهد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی آقاتهرانی با حضور در دوره توجیهی مهندسین ترویج زکات جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری گفت: پرداخت زکات نه تنها از اموال و دارایی‌های شما چیزی کم نمی‌کند بلکه آن را چند برابر می‌کند.

وی افزود: کسانی که خمس اموال خود را پرداخت کرده‌اند چنین تجربیاتی دارند که در عوض پرداخت بخشی از دارایی خود چندین برابر آن بازگشته است.

دبیر کل جبهه پایداری و استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به خاطره‌ای از پرداخت زکات به یک فرد غیرمسلمان خارجی خاطرنشان کرد: یکی از موارد پرداخت زکات دادن آن به کسانی است که قصد داریم نسبت به اسلام علاقه‌مند شوند که در اصطلاح به آن «مؤلفه قلوب» عنوان می‌شود.

آقاتهرانی در خطاب به شرکت‌کنندگان در این دوره تصریح کرد: شما کسانی هستید که راه خیر را به مردم نشان می‌دهید و در این مسیر می‌توانید از روش‌های نوین و ابتکاری استفاده کنید.

وی بیان کرد: در انجام این امور ابتدا باید فرهیختگان و عالمان جامعه پیش‌قدم شوند و تعهد خود را نشان دهند و سپس سایر افراد از آن‌ها الگو بگیرند.

شایان‌ذکر است، در انتها شرکت‌کنندگان سؤالات خود را از حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقاتهرانی که به دعوت کمیته امداد استان در دوره توجیهی مهندسین ترویج زکات جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری حضور یافته بود، مطرح کردند.

انتهای پیام  

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید