امروز جمعه ,۱۶ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۸ / ۰۷:۰۶
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۹۴۷۲
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد

شرکت 7000 مددجو در برنامه‌های اوقات فراغت کمیته امداد سیستان و بلوچستان

(یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸) ۰۷:۰۶

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال سه پایگاه ثابت و 57 پایگاه سیار با ظرفیت 5 هزار و 900 نفر برای مددجویان پیش‌بینی شده که تاکنون هفت هزار نفر ثبت نام کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاحیه طرح غنی‌سازی اوقات فراغت ویژه دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ضمن تبریک دهه کرامت ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع)، گفت: کمیته امداد در راستای فعالیت‌هایی که برای خانوارهای تحت حمایت انجام می‌دهد یکی از فعالیت‌ها رسیدگی به امور فرزندان خانوارهای تحت حمایت در قالب برنامه‌های اوقات فراغت است.

وی افزود: در این زمینه سال گذشته دو پایگاه ثابت و 33پایگاه سیار فعالیت کردند اما سال‌جاری سه پایگاه ثابت و 57 پایگاه سیار غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان تحت حمایت را در سطح استان انجام می دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینگه پایگاه‌های اوقات فراغت با ظرفیت پنج هزار و 900 مددجو پیش بینی شده که تاکنون هفت هزار نفر ثبت نام کردند، ادامه داد: توسعه مهارت‌های علمی، بصیرتی، فرهنگی و هنری، فنی و حرفه‌ای، اشتغال‌زایی محور‌های اصلی این برنامه‌ها است. 

عبادی یادآور شد: برنامه های اوقات فراغت به دو بخش تقسیم می‌شود یکی برنامه‌های سبک زندگی اسلامی برای شناخت دانش آموزان و خانواده‌ها و دیگری کلاس‌های تقویتی دانش آموزان، برنامه آموزش خانواده و همچنین برنامه‌های هنری و فنی و حرفه‌ای است که نتیجه این برنامه‌ها بچه‌هایی که با کانون‌های کمیته امداد مرتبط می شوند آینده بهتری دارند و بیشترین قبولی را ما از میان همین دانش‌آموزان در سطح دانشگاه‌ها داشته‌ایم.

وی افزود: کانون های فرهنگی محل پرش هر مددجویی که در نظر دارد به هدف مشخص برسد، است هر کجا دانش آموزان به کانون پیوستند آینده موفقی دارند.

در ادامه این مراسم مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: دهه کرامت همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و میلاد امام رضا(ع) بوده و ویژه برنامه‌های متنوعی در سطح استان پیش‌بینی شده است.

حجت‌الاسلام رضا ایمانی خواه ضمن تقدر و تشکر از کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان به منظور اجرای کلاس‌های طرح اوقات فراغت تابستانی افزود: ستاد اوقات فراغت شامل دستگاهای اجرایی مختلف مانند سازمان آموزش و پرورش، اداره کل ورزش و جوانان، کمیته امداد، سازمان اوقاف و امور خیریه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اداره‌کل تبلیغات اسلامی و استانداری است.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید