امروز شنبه ,۲۸ دی ۱۳۹۸
دوشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۹
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۶۹۳۶۷
گزارشگر : ۵
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اعلام کرد؛

برنامه‌ریزی برای ایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سال 98

(دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸) ۱۲:۳۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از برنامه‌ریزی برای ایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سال 98 خبر داد و گفت: سال گذشته یک سوم اشتغال کشور توسط طرح‌های خودکفایی کمیته امداد اجرایی شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی با اشاره به اینکه سال 97 توسط دستگاه‌های مختلف در کل کشور 460 هزار شغل ایجاد شد، افزود: با وجود شرایط سخت اقتصادی در سال گذشته، رکود تورمی حاکم بر کشور و تعطیلی برخی واحدهای تولیدی، 148 هزار شغل توسط کمیته امداد در سراسر کشور برقرار شد.
وی ادامه داد: براساس برنامه پنج ساله ششم توسعه کمیته امداد، این نهاد موظف است سالانه 170 هزار شغل ایجاد کند و این در حالی است که برای سال 98 براساس یک برنامه راهبردی عملیاتی، ایجاد 200 هزار شغل جدید برای خانواده‌های تحت حمایت پیش‌بینی شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از افزایش سقف وام اشتغال مددجویان به 50 میلیون تومان خبر داد و تاکید کرد: سال گذشته کل تسهیلات پرداختی برای اشتغال خانواده‌های تحت حمایت امداد 2300 میلیارد تومان بود و کمیته امداد موفق شده است با این میزان تسهیلات بانکی، یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کند.
عبدالملکی درآمد طرح‌های اشتغال تحت نظارت کمیته امداد برای مددجویان در سال 97 را بیش از 5500 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این میزان درآمد نسبت به سال 96 حدود 30 درصد رشد داشته است.
وی ایجاد اشتغال را راهبرد اساسی فقرزدایی در کمیته امداد دانست و افزود: شعار کمیته امداد در همین راستا، ایجاد الگوی اسلامی-ایرانی رفع بیکاری در کشور است و برای رسیدن به این هدف از توان و ظرفیت کارآفرینان موفق کشور در کمیته امداد بهره می‌گیریم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ضمن دعوت از کارآفرینان برای پیوستن به پویش راهبران شغلی کمیته امداد، خاطرنشان کرد: کارآفرینان می‌توانند در این چارچوب، با توسعه زنجیره ارزش شغلی خود، فرصت‌های شغلی برای مددجویان امداد ایجاد کنند و با توسعه واحدهای کوچک مقیاس توليدی، با در نظر گرفتن ملاحظات فنی و فناوری و شرایط بازار و همچنین آموزش مددجویان، از تسهیلات پرداخت شده به مددجو نیز برخوردار شوند.
عبدالملکی از اجرای موفق پایلوت این طرح در سال گذشته خبر داد و گفت: برای سال 98 ایجاد 70 هزار فرصت شغلی با همکاری پنج هزار کارآفرین، هدف‌گذاری شده است.
وی در توضیح بیشتر این طرح افزود: مدلسازی طرح راهبری شغلی مبتنی بر ظرفیت‌های اشتغال در مناطق مختلف کشور است و مزیت‌ها و ظرفیت‌های 430 شهرستان کشور مورد مطالعه و ارزیابی قرار گرفته است تا احتمال موفقیت و پایداری طرحها افزایش یابد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اضافه کرد: حدود 400 هزار کارآفرین حرفه‌ای در سطح کشور فعالیت می‌کنند که اگر هر کدام از آنها 10 فرصت شغلی ایجاد کنند، مشکل بیکاری در کل کشور برطرف می‌شود و این مستلزم عبور از کارمندمحوری و استفاده از پتانسیل کارآفرینان است.
عبدالملکی از پیش بینی پرداخت 6 هزار میلیارد تومان وام اشتغال برای مددجویان امداد در سال 98 خبر داد و گفت: 3500 میلیارد تومان از محل شبکه بانکی و 2 هزار میلیارد تومان از سهمیه قانون توسعه پایدار اشتغال روستائیان و عشایر به کمیته امداد اختصاص خواهد یافت و مابقی از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تامین اعتبار می‌شود.
انتهای پیام
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید