امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
جمعه / ۷ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۶
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۶۹۳۰۴
گزارشگر : ۵
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد:

مردم 284 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردند

(جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸) ۱۰:۱۶

تهران- ایرنا- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: مردم در پی وقوع حادثه سیل در بسیاری از مناطق کشورمان در ابتدای سال جاری، ۲۸۴ میلیارد تومان برای ساخت، تعمیر و بازسازی مناطق سیل زده کمک کرده‌اند.

 

مردم ۲۸۴ میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردند

 علیرضا عسگریان روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه هم اکنون برخی از دستگاه‌های دولتی، دانشگاه‌ها و خیرین برای کمک به ساخت مسکن در مناطق سیل زده اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود: با روند موجود و استقبال مردم برای کمک به این مناطق پیش بینی می‌کنیم، این رقم به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برسد.
وی با بیان اینکه از این میزان کمک‌های مردمی ۷۵ میلیارد تومان به صورت نقدی جمع آوری شده و مابقی در قالب کمک‌های غیرنقدی است، گفت: تفاهم نامه وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی با کمیته امداد نیز برای ساخت به ترتیب ۲ هزار و ۱۲۰۰ واحد مسکونی آماده امضا شده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: در مجموع کمک‌های نقدی جمع آوری شده ۲.۲۶ درصد و کمک‌های غیرنقدی ۸.۷۳ درصد است.
در پی وقوع بارش‌های سنگین و کم سابقه از ابتدای سال در استان‌های شمالی، غربی و جنوب غربی کشور و به دنبال آن جاری شدن سیلاب در این مناطق، خسارات جانی و مالی فراوانی وارد شده است و در این میان، استان های گلستان، خوزستان، لرستان و فارس، بیشترین آسیب‌ها را متحمل شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه هموطنان همچنین در زلزله غرب کشور طی حدود ۲ سال ۱۵۰ میلیارد تومان به صورت نقد و غیرنقدی به مردم این خطه کمک کردند، تصریح کرد: این مهم در حالی است که کمک‌های نقدی مردمی جمع آوری شده در زلزله سال ۹۶ غرب کشور ۱۱ درصد و غیرنقدی ۸۹ درصد بوده است که افزایش کمک‌های مردمی در سیل اخیر نشانگر درست عمل کردن کمیته امداد در قبال انجام تعهدات خود بوده که منجر به افزایش اعتماد مردم شده است.
زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب استان کرمانشاه رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم به جای گذاشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و بر اساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
عسگریان با بیان اینکه پس از حادثه سیل امسال ساخت و تعمیر ۲۵ هزار واحد مسکونی این مناطق به عهده کمیته امداد امام خمینی (ره) واگذار شده است، افزود: از این تعداد ۱۰ هزار واحد برای احداث و ۱۵ هزار واحد نیز در قالب تعمیرات و بازسازی است.
وی اظهار داشت: از تعداد ۱۰ هزار ساخت واحد مسکونی ۲۵۰۰ واحد در مناطق روستایی و ۷۵۰۰ واحد نیز در مناطق شهری به انجام خواهد رسید.
عسگریان با اشاره به اینکه در هر منطقه‌ای که مجوز ساخت صادر شود، عملیات ساخت سریع انجام خواهد شد، گفت: هم اکنون تعدادی از منازل مسکونی در منطقه سیمرغ و آق قلا در منطقه سیل زده شمال کشور ساخته شده است.
به گفته وی، با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته و در صورت صدور به موقع مجوز ساخت، تا پایان سال جاری عملیات ساخت و بازسازی ۲۵ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده به اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید