امروز جمعه ,۱۵ آذر ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱۶:۴۸
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۶۹۲۹۰
گزارشگر : ۵
رئیس کمیته امداد در سفر به استان اردبیل اعلام کرد؛

تفاهم نامه ساخت هزار مسکن مددجویی با همکاری استانداری اردبیل/ایجاد 4500 فرصت شغلی برای مددجویان

(چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸) ۱۶:۴۸

رئیس کمیته امداد از ساخت هزار واحد مسکونی برای مددجویان این نهاد در استان اردبیل خبر داد و گفت: در قالب تفاهم‌نامه با استانداری اردبیل، 4500 فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت استان ایجاد می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدپرویز فتاح در سفر به استان اردبیل که به منظور سرکشی از وضعیت خدمت‌رسانی به مددجویان این نهاد انجام شد، با استاندار اردبیل دیدار و در خصوص تفاهم‌نامه مشترک برای توانمندسازی مددجویان کمیته امداد، بحث و گفت‌گو کرد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به جزئیات تفاهم‌نامه با استانداری اردبیل گفت: تأمین خدمات مورد نیاز مددجویان تحت حمایت از اهداف امضای این تفاهم‌نامه است.
وی با اشاره به اینکه بر اساس تفاهم‌نامه همکاری با استانداری اردبیل ساخت هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد در دستور کار قرار می‌گیرد، افزود: این تعداد واحد در بازه زمانی 2 ساله ساخته و در اختیار مددجویان اردبیلی قرار می‌گیرد.
فتاح با بیان اینکه به منظور ساخت هزار واحد مسکونی برای مددجویان اردبیلی درطول دو سال 40 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است، افزود: 50 درصد از این مبلغ سهم استانداری اردبیل و 50 درصد نیز سهم کمیته امداد برای ساخت و تأمین مصالح مورد نیاز در نظر گرفته شده است.
رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه 2300 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل فاقد مسکن مناسب هستند، گفت: درصدد هستیم با همکاری‌های مضاعف منزل مناسبی را برای تمامی خانوار تحت حمایت این استان که مشکل مسکن دارند، تأمین کنیم.
وی با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های خیران نیز می‌توانیم بخش مهمی از مشکلات مسکن مددجویان را برطرف کنیم، اعلام کرد: نیکوکاران با فعالیت‌های بسیار ارزشمند خود نقش بسزایی در یاری‌ رسانی به نیازمندان ایفا می‌کنند که می‌توان با افزایش همکاری‌ها مسیر زندگی اقشار آسیب‌پذیر را به سمت توانمندی و خوداتکایی تغییر داد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی و اجرای 4500 فرصت شغلی پایدار در مدت دو سال از دیگر مفاد تفاهم‌نامه همکاری با کمیته امداد استان اردبیل است، اعلام کرد: ایجاد اشتغال پایدار برای خانوار تحت حمایت مهم‌ترین فعالیت کمیته امداد است که در این زمینه با همکاری هرچه بیشتر بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی می‌توانیم گام‌های بلندتری برداریم.
وی با بیان اینکه مددجویان تحت حمایت توانمندی‌های بسیاری دارند، گفت: با شناسایی و ترغیب خانوار تحت حمایت به ایجاد اشتغال مورد نظرشان می‌توان تمهیدات مناسبی را برای خودکفایی، فروش و بازاریابی محصولات آنها به انجام رسانید.
فتاح خواستار همکاری و حمایت همه‌جانبه استانداری اردبیل به منظور تأمین زمین و فضای مناسب برای کسب‌ و کار خانوار تحت حمایت شد و اعلام کرد: تلاش می‌کنیم از طریق دستگاه‌های اجرایی مرتبط شامل جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، منابع طبیعی، شهرداری‌ها، میراث فرهنگی و بنیاد مسکن استان اردبیل به این مهم دست یابیم.
رئیس کمیته امداد کمک به تأمین هزار فقره جهیزیه به ارزش پنج میلیارد تومان را از جمله مفاد تفاهم‌نامه همکاری با استانداری اردبیل اعلام کرد و گفت: طرح ویژه‌ای برای اعطای جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت در نظر گرفته‌ایم که امیدواریم با همکاری‌ بیشتر، بتوانیم در سال‌جاری به نوعروسان بیشتری جهیزیه اهدا کنیم.
در ادامه این دیدار، اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل با اشاره به اینکه کمیته امداد در کنار تأمین مسکن مددجویان راهکارهای مناسبی را برای اشتغال در سطح استان ایجاد کرده است، گفت: با سه برابر شدن اعتبارات کمیته امداد در زمینه اشتغال‌زایی، شاهد رونق اقتصادی و توسعه طرح‌های اشتغال خواهیم بود.
وی با بیان اینکه رسیدگی به طرح‌های صنعتی راکد و تلاش برای احیای آنها از جمله موارد همکاری با کمیته امداد است، گفت: می‌توان با توسعه همیاری‌ها علاوه بر کارآفرینی، برای سایر اقشار آسیب‌پذیر نیز شغل پایدار ایجاد کرد.
بهنام‌جو با اشاره به تأمین مسکن مددجویان افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته، امیدواریم بتوانیم شاهد رویکردهای جدید در بحث مسکن مددجویان باشیم تا هیچ‌یک از آنها از مشکل مسکن نامناسب رنج نبرند.
استاندار اردبیل ضمن قدردانی از اقدامات کمیته امداد در عرصه فقرزدایی، گفت: حرکت‌های خوبی در سطح استان اردبیل آغاز شده که امیدواریم تا پایان سال شاهد شکوفایی اشتغال و رفع نیازهای اساسی محرومان جامعه باشیم.
فتاح در ادامه سفر به استان اردبیل در نشست شورای مدیران کمیته امداد استان شرکت کرد.
وی در این جلسه از کمک‌های مردم نیکوکار استان اردبیل در دستگیری از خانواده های تحت حمایت و به خصوص در یاری‌رسانی به سیل‌زدگان کشور قدردانی کرد و گفت: مردم همواره جلوتر از کمیته امداد در کمک به نیازمندان عمل کرده‌اند و با وجود مشکلات اقتصادی، از هیچ کمکی به اقشار آسیب‌پذیر دریغ نمی‌کنند.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه نماینده ولی فقیه و امام جمعه، استاندار و سایر مسئولان دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل استان اردبیل به خوبی با کمیته امداد این استان همکاری دارند، افزود: نتایج حاصل از افزایش همکاری‌ها را می‌توان در رفع گرفتاری‌های خانوارهای تحت حمایت مشاهده کرد که تأثیرات خوبی به همراه داشته است.
وی به همکاری‌های گسترده دولت و مجلس شورای اسلامی با کمیته امداد اشاره کرد و افزود: در بحث کلان که رفع نیازهای اساسی فقرا مدنظر قرار دارد، همکاری‌های همه‌جانبه موجب شده است تا رسیدگی به امور مددجویان با سرعت بیشتری صورت پذیرد.
فتاح با اشاره به اینکه امدادگران کمیته امداد با اخلاص عمل می‌کنند که این امر موجب افزایش اعتماد به این نهاد می‌شود، بیان کرد: مهم ارزش و رفتار اعتقادی است که اگر با اخلاص و تدین همراه باشد، خودبه‌خود جلب رضایت مردم و افزایش مشارکت‌ خیران را به دنبال خواهد داشت.
   انتهای پیام
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید