امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۵
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۹۲۸۵
گزارشگر : ۹۱

نشست علمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

(چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸) ۱۱:۴۵

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: به منظور ترویج و تقویت روحیه تلاش و پویایی علمی در فرهنگ سازمانی نشست علمی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در نشست علمی کارکنان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری نشست‌های علمی در محیط‌های علمی و دانشگاهی در جهت آشنایی با فضاهای جدید به ویژه در بحث استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها از جمله برنامه‌های مهم این نهاد است.
 
وی ضمن تقدیر و تشکر از رییس پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان گفت: تلاش می شود برنامه‌های کمیته امداد امام (ره) به صورت علمی و تخصصی خصوصا در بحث ایجاد اشتغال در کنار پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان پیش رود.

رییس پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان در ادامه این نشست گفت: کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در حوزه کسب و کار‌های نوین، استارت‌آپ‌ها و شتاب دهنده ها نگاه ویژه ای دارند و این مدل‌های نوین می تواند برای توسعه و ایجاد فرصت‌های نوین کارآفرینی و به ویژه در عرصه اشتغال مددجویان و محرومان کمک کند.

شیهکی تاش افزود: پارک علم و فناوری این استان یک نهاد نوپا بوده که وظیفه تسهیل‌گری اقتصادی، توسعه کسب و کارهای دانش بنیان و تقویت اکوسیستم کارآفرینی را به عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: امروزه مفهوم اشتغال و کسب و کار نسبت به دهه گذشته کاملا تغییر کرده به طوری که نوع نگاه برای ایجاد اشتغال و مکانیسم‌هایی که بتواند اشتغال پایدار را ایجاد کنند کاملا متفاوت و متمایز با الگوهای سنتی است و سعی شده فعالیت‌های تسهیل‌گری جایگزین مدل‌های سنتی شود.

رییس پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این نشست باعث شده مدل‌هایی که شکل گرفته در استان سیستان و بلوچستان و  الگوهایی که می تواند کمک کند در تعامل‌سازنده بین  کمیته امداد امام (ره) و پارک علم و فناوری این استان را از نزدیک آشنا شد.

شیهکی تاش افزود:هم اکنون در پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستا  84 شرکت دانش بنیان و استارت آپ در حال فعالیت است و از بین این شرکت‌ها در سال‌های آتی بزرگ ترین کارآفرین ها از دل این شرکت ها شکل خواهد گرفت.

وی گفت: شرکت‌هایی که در این مجموعه به وجود آمده بسیار آن ها استاندارد شتاب دهنده را پیدا کردند، شتاب دهنده ها نوعی از شرکت‌هایی که از نظر رویکرد اقتصادی خیلی متفاوت با شرکت‌های با رویکرد سنتی با آنها آشنا شده‌ایم.

رییس پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان گفت: سعی شده مدل‌هایی برای توانمندسازی اقتصادی دنبال کنیم و این الگوها تاکنون موفق بوده و همچنین به ایجاد چرخه اقتصادی کمک می‌کند.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید