امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
سه شنبه / ۴ تیر ۱۳۹۸ / ۰۸:۱۰
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۹۲۴۲
گزارشگر : ۷۹

بهره‌گیری از ظرفیت بسیج سازندگی در ساخت مسکن محرومان خراسان جنوبی

(سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸) ۰۸:۱۰

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در سومین جلسه کمیته راهبردی مسکن محرومان خراسان جنوبی گفت: در ساخت مسکن محرومان از ظرفیت بسیج سازندگی به بهترین نحو ممکن استفاده شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدکمال الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هماهنگی های لازم در نشست‌های مختلف کمیته راهبری مسکن محرومان در خصوص اجرایی شدن مسکن محرومان انجام شده است، افزود: با دستگاه هایی که به صورت سلیقه ای و بر حسب تصمیمات شخصی عمل کنند با جدیت برخورد صورت خواهد گرفت.
میرجعفریان در ادامه افزود: مدیران باید از این فرصت برای خدمتگزاری به محرومان استفاده کنند و با سرعت و دقت پرونده های مسکن را جهت ارائه تسهیلات به بانک های مربوطه ارجاع دهند.
وی گفت: با اجرا و احداث 10 هزار واحد مسکونی برای محرومان، اشتغال در استان پویا می شود و چرخه تولید  و اشتغال در استان شتاب خواهد گرفت.
 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در جهت سرعت و پیشرفت در ساخت مسکن محرومان از ظرفیت بسیج سازندگی به بهترین نحو ممکن استفاده شود افزود: دهیاری ها و شهرداری ها 10 روز پس از تکمیل پرونده، فرصت صدور پروانه را دارند و در صورتی که متقاضیان با مشکلاتی در این زمینه روبرو شوند، دستگاه‌های مربوطه باید پاشخگو باشند.
میرجعفریان با بیان اینکه خراسان جنوبی سومین استانی است که پس از کرمان و سیستان و بلوچستان اعتبارات ویژه برای ساخت مسکن نیازمندان دریافت می کند افزود:تفاهم نامه احداث ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در استان مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال سهم کمک بلاعوض سازمان برنامه و بودجه در قالب تفاهم نامه ابلاغ شده است و  مدیران کل کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان موظف به پیگیری جذب سهم استان از مبلغ مذکور از طریق مراجع کشور هستند.
وی با بیان اینکه تاکنون تعداد ۹۶۴ پرونده دراین زمینه بمنظور دریافت تسهیلات کم بهره مسکن در بانکهای عامل استان تشکیل گردیده ، بر پیگیری بانکها در تسریع روند تشکیل پرونده متقاضیان معرفی شده از سوی دستگاه های متولی تاکید کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه براساس مصوبه هیات محترم وزیران و ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه کشور تامین ضامنین جهت دریافت تسهیلات در قالب سفته زنجیره ای می بایست صورت پذیرد، خواستار همکاری و تعامل کلیه بانکهای عامل و ابلاغ موارد به شعب شهرستانی در جهت تسهیل در جذب تسهیلات مذکور گردید.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در این جلسه گفت: کمیته امداد برای اجرای احداث پنج هزار واحد مسکونی ویژه محرومان نیاز به ابلاغ شیوه نامه متمرکز داشت که این امر در 28 خرداد ابلاغ شد.
سلم آبادی در ادامه افزود: 20 میلیارد تومان در مرحله اول سهم کمیته امداد است و امیدواریم به زودی اختصاص یابد.
وی گفت: ساخت مسکن را بر اساس نقشه بنیاد مسکن اجرا خواهیم کرد و اولویت اجرا با 800 واحد مسکونی ویژه خانوارهای ایتام در استان است که برای ساخت آن صدور پروانه ساختمانی، شرط عمل است.
انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید