امروز پنج شنبه ,۲۱ آذر ۱۳۹۸
یکشنبه / ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۹
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۶۹۰۶۶
گزارشگر : ۵
رئیس کمیته امداد تاکید کرد؛

بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های کشور برای خانه‌دار کردن مددجویان فاقد مسکن

(یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۴۹

رئیس کمیته امداد بر استفاده از همه ظرفیت‌های کشور برای خانه‌دار کردن مددجویان فاقد مسکن تاکید کرد و گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد و استانداری زنجان، 600 مددجوی زنجانی فاقد مسکن تا پایان امسال خانه‌دار می‌شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدپرویز فتاح در سفر به استان زنجان با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان زنجان دیدار کرد.

رئیس کمیته امداد در دیدار با فتح‌الله حقیقی  استاندار زنجان، با اعلام آمادگی کمیته امداد برای انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری زنجان با هدف ایجاد هم‌افزایی در ارائه خدمات به جامعه هدف در بخش مسکن، گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه، منابع لازم برای خانه‌دار شدن 600 خانواده فاقد مسکن تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه خانه‌دار کردن همه مددجویان فاقد مسکن اولویت برنامه‌های این نهاد است، گفت: رویکرد کمیته امداد برای خانه‌دار کردن مددجویان فاقد مسکن، بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور و مشارکت دولت و مردم است.

فتاح افزود: در صورت انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد و استانداری زنجان، 600 مددجوی زنجانی فاقد مسکن تا پایان امسال خانه‌دار می‌شوند.

وی به جزئیات این تفاهم‌نامه پیشنهادی اشاره کرد و گفت: براساس این تفاهم‌نامه، 50 درصد منابع مورد نیاز برای تهیه مسکن مددجویان از طریق استانداری زنجان و 50 درصد دیگر نیز از منابع داخلی کمیته امداد تأمین خواهد شد.

رئیس کمیته امداد همچنین با آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان دیدار کرد.

وی در این جلسه با قدردانی از مشارکت خیران زنجانی در کمک به نیازمندان، گفت: میانگین مشارکت مردم استان زنجان در برنامه‌های کمیته امداد، بالاتر از متوسط کشوری است.

فتاح با اشاره به اینکه خیران زنجانی در کمک به ایتام رکورددار هستند، افزود: میانگین سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت کمیته امداد در کشور 220 هزار تومان است که این رقم در استان زنجان با 481 هزار تومان یعنی بیش از دو برابر میانگین کشوری است.

فتاح ادامه داد: باوجود مشکلات و چالش‌های اقتصادی در کشور، افزایش مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد به ‌ویژه در طرح‌های اجرایی ماه رمضان نشان می‌دهد مردم از کار خیر بازنمانده‌اند و به این موضوع اهتمام دارند.

رئیس کمیته امداد در بخش دیگری از سخنان خود به برداشته شدن صف‌های انتظار خدمت در سرفصل‌های مختلف کمیته امداد اشاره کرد و گفت: با مشارکت مطلوب خیران، صف‌های انتظار در سرفصل وام کارگشایی و جهیزیه در حال حاضر به صفر رسیده است.

وی به افزایش خدمات این نهاد در حوزه اشتغال نیز اشاره کرد و ادامه داد: به‌ منظور اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان سهم اعتبارات این استان در سال 98 با سه برابر افزایش نسبت به سال گذشته 130 میلیارد تومان تخصیص داده ‌شده است.

آیت‌الله خاتمی، نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش‌های کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی در کشور، به فعالیت مناسب این نهاد در حوزه گفتمان‌سازی فعالیت‌های خیرخواهانه اشاره کرد و گفت: افزایش مشارکت مردم در برنامه‌های کمیته امداد نشان‌ دهنده فعالیت مناسب این نهاد در هدایت فرصت‌ها و ظرفیت‌های بالقوه به سمت نیکوکاری است.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید