امروز جمعه ,۱۶ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۰۷:۰۳
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۸۹۳۹
گزارشگر : ۹۱

مردم سیستان و بلوچستان بیش از دو میلیارد تومان زکات فطریه پرداخت کردند

(دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸) ۰۷:۰۳

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: از روز عید سعید فطر تاکنون بیش از دو میلیارد تومان زکات فطریه و کفارات در استان سیستان و بلوچستان جمع‌آوری شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: براساس هماهنگی های انجام شده با دفتر نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و استانداری، موسسات خیریه و دستگاه‌های حمایتی این استان مقرر شد همه مبادی که اقدام به جمع آوری زکات فطریه می‌‌‌کنند می‌بایست از دبیرخانه شورای زکات استان یا شهرستان‌ها مجوز جمع آوری را دریافت کنند.

وی افزود: در این راستا جلسات متعدد در محل دفتر امام جمعه شهرستان زاهدان  و استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد و در روز عید سعید فطر در مصلی المهدی شهرستان زاهدان با همکاری کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی به صورت مشترک صندوق های جمع آوری زکوات فطریه مستقر و پس از جمع آوری زکات فطریه در اختیار فقرا و نیازمندان در راستای رفع نیاز این عزیزان هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: هزار و 214 پایگاه ثابت و سیار در ایام عید سعید فطر امسال برای جمع‌آوری زکوات فطره در سطح مساجد، میعادگاه نماز عید سعید فطر و همه اماکن عمومی که امکان برپایی پایگاه بوده برنامه ریزی شد.

عبادی یادآور شد: در روز عید 20 پایگاه شهرستان زاهدان تا شب مشغول به فعالیت و جمع‌آوری زکات فطریه مردم مومن و شریف استان سیستان و بلوچستان بوده است.

وی گفت: این برنامه در بین مردم نیکوکار اهل سنت نیز اجرا شد و با کمک خود این عزیزان به صورت مستقیم و غیرمستقیم نسبت به دریافت زکات فطریه اقدام و در نهایت صورتجلسات مذکور جمع‌آوری و توزیع بین نیازمندان انجام می شود.

مدیرکل کمیه امداد استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با توجه به فتاوای مقام معظم رهبری و مراجع تقلید اولویت در هزینه کرد زکات فطریه جهت فقرا و نیازمندان است به طوری که امروز وجوه جمع آوری شده بین مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی توزیع خواهد شد.

عبادی افزود: در این رابطه رعایت نکات شرعی خیلی مهم است که با دقت این کار انجام شود.

انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید