امروز جمعه ,۱۵ آذر ۱۳۹۸
یکشنبه / ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۴
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۸۹۱۵
گزارشگر : ۱۰۱
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در سفر به کردستان خبر داد:

ایجاد 70 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در قالب طرح راهبران شغلی

(یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۲۴

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از ایجاد 70 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در قالب طرح راهبران شغلی خبر داد و گفت: 175 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای ایجاد 6 هزار شغل به خانواده‌های تحت حمایت در استان کردستان پرداخت می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌اله عبدالملکی در سفر به استان کردستان در جلسه با کارآفرینان شهرستان قروه عنوان کرد: طرح راهبران شغلی مدل جدید اشتغال کمیته امداد است که  با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت حمایت در سطح کشور در حال ترویج و اجرای آن هستیم.

وی با بیان اینکه طرح راهبری شغلی با کمک و همکاری کارآفرینان اجرا می‌شود، افزود: هم اکنون حدود 400 هزار کارآفرین حرفه‌ای در کشور داریم و در صورتی هر یک از این افراد 10 نفر از مددجویان این نهاد را مشغول به کار کنند برای چهار میلیون نفر شغل ایجاد خواهد شد.

وی با تاکید بر حمایت و پشتیبانی کمیته امداد از کارآفرینان، ادامه داد: طرح راهبران شغلی یک بازی برد-برد برای کارآفرینان و هم برای مددجویان این نهاد است و هر دو طرف از طریق این برنامه به سود و نفع خود می‌رسند.

عبدالملکی افزود: کمیته امداد در سال 97 این طرح را با 150 هزار راهبر شغلی آغاز کرد و برنامه‌ریزی کرده‌ایم که امسال با کمک پنج هزار کارآفرین و راهبر شغلی، برای 70 هزار مددجوی تحت حمایت این نهاد فرصت شغلی ایجاد کنیم.

وی میزان اعتبار در نظر گرفته شده در بخش تسیهلات اشتغال این نهاد را 6 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبارات از سه محل شبکه بانکی کشور، صندوق توسعه ملی و در قالب توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایر و بخشی هم از طریق اعتبارات کمیته امداد و از طریق صندوق امداد ولایت به مددجویان تحت حمایت پرداخت می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تصریح کرد: از این مبلغ سهم استان کردستان 175 میلیارد تومان است که برای ایجاد 6 هزار شغل به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید