امروز یکشنبه ,۱۷ آذر ۱۳۹۸
شنبه / ۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۹
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۶۸۶۷۱
گزارشگر : ۵

اشتغالزایی 5500 میلیارد تومانی مددجویان کمیته امداد

(شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸) ۱۵:۱۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت:در سال گذشته طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد ۵۵۰۰ میلیارد تومان را عاید خانواده‌های محرومین کرده است و این مبلغ از مستمری کل خانواده‌های تحت پوشش بیشتر است.

 
اشتغالزایی 5500 میلیارد تومانی مددجویان کمیته امداد

حجت‌اله عبدالملکی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد گفت: در سال ۹۷ موفق شدیم ۱۴۸ هزار فرصت شغلی در کشور برای مددجویان و نیازمندان ایجاد کنیم که 136 هزار اشتغال ثابت و ۱۲ هزار مورد نیز کاریابی داشته‌ایم. 

وی ادامه داد: در کل سال گذشته ۴۶۰ هزار فرصت شغلی باید در کشور ایجاد می‌شد که یک سوم اشتغال کل کشور را کمیته امداد ایجاد کرده است. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد بیان داشت: این اقدامات در شرایطی اتفاق افتاد که سال گذشته سال سختی از لحاظ اقتصادی برای مردم کشور بود و تعداد زیادی از کارگاه‌های نیز تعطیل شدند.

وی افزود: استراتژی نخست ما در سال گذشته حفظ مشاغل مددجویان و هدف دوم توسعه مشاغل بوده است که به طور نسبی در این خصوص موفق بودیم و با کمتر از ۰.۳ درصد منابع بانکی توانستیم یک سوم مشاغل را در کشور ایجاد کنیم.  براساس اعلام بانک مرکزی ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان شبکه بانکی سال گذشته تسهیلات داده است که سهم کمیته امداد ۲۳۰۰ میلیارد تومان بوده است؛ بنابراین با ۰.۳ درصد کل تسهیلات کشور توانستیم اشتغال ایجاد کنیم و اگر نقدینگی به سمت درستی ایجاد شود قطعا فرصت اشتغال نیز ایجاد خواهد شد. 

عبدالملکی بیان داشت: قطعا در بدترین شرایط اقتصادی هم می‌توان برای سخت‌ترین گروه جامعه که نیازمندان و فقرا هستند فرصت شغلی و درآمد پایدار ایجاد کرد. 

وی گفت: در سال گذشته طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد ۵۵۰۰ میلیارد تومان را عاید خانواده‌های محرومین کرده است و این مبلغ از مستمری که کل خانواده‌های تحت پوشش دریافت می‌کنند بیشتر است. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: رمز موفقیت ما در برنامه‌های  اشتغال سال 97 این است که تنها به پرداخت وام اشتغال اکتفا نمی‌کنیم بلکه استعدادسنجی انجام می‌شود، آموزش می‌بینند و مشاوره شغلی دریافت می‌کنند و این مددجویان را آماده می‌کنیم برای ایجاد اشتغال و سپس تسهیلاتی به آنها داده می‌شود تا اقدام کنند. 

وی یادآور شد: طرح‌های اشتغال‌زایی آ‌نها ارزیابی اقتصادی می‌شود و اگر صرفه اقتصادی نداشته باشد اجازه اجرا نمی‌دهیم. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: همکاران ما ۳ تا ۵ سال بعد از ارائه تسهیلات و آغاز اشتغال‌زا یی در کنار مددجویان هستند و به آنها مشاوره اقتصادی می‌دهند و مشکلات آنها را برطرف می‌ کنند.  

عبدالملکی گفت: در سال ۹۸ نیز هدایت شغلی و راهبردی شغلی را برای مددجویان در نظر گرفته‌ایم و پیش‌بینی ما این است که ۲۰۰ هزار شغل را در سال جاری ایجاد کنیم. 

وی درباره برگزاری جشن رمضان و فروش محصولات تولیدی مددجویان نیز گفت: ما هر ساله بازاریابی و فروش محصولات مددجویان را در برنامه‌های خود داریم و با برگزاری بازارچه‌ها و مراسم‌های مختلف تولیدات آنها را به فروش می‌رسانیم. 

عبدالملکی گفت: در چندین سال گذشته جشنواره رمضان متمرکز در تهران برگزار می‌شد ولی از دو سال قبل این جشن در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز برگزار می‌شود و مردم می‌توانند با خرید از این نمایشگاه‌ها از مددجویان حمایت کنند و اقلامی با کیفیت و با قیمتی مناسب خریداری کنند. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: امسال 700 مددجو محصولات خود را برای جشن رمضان ارسال کردند و فروشندگان حرفه‌ای اقلام آنها را به فروش می‌رسانند و در 35 غرفه بیش از 3 هزار قلم کالا وجود دارد که ارزش ریالی آن حدود 4.5 میلیارد تومان است. 

انتهای پیام/ 

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید