امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۲ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۸۶۳۶
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد؛

حمایت کمیته امداد از 24 هزار کودک یتیم سیستان و بلوچستان

(پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۱۴

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 24 هزار یتیم تحت حمایت این نهاد هستند که نیاز به سرپرستی و حمایت دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در مراسم ضیافت افطاری ایتام با حضور استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تبریک ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و آغاز هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام گفت: در جریان بازدید استاندار سیستان و بلوچستان از یک طرح وابسته به کمیته امداد که یکی از زنان سرپرست خانوار با حمایت این نهاد کار بسیار خوبی را انجام داده و در این رابطه پنج نفر مستقیم از کمیته امداد به عنوان وام کارفرمایی 100 میلیون تومان دریافت کردند و طی دو سال هر کدام بیمه این نهاد شدند.

وی افزود: در این زمینه افرادی با سرپرستی مجری طرح اشتغال این نهاد مستقیما وارد عرصه اشتغال شدند و مجموعا مستقیما و غیر مستقیم بیش از 30 نفر مشغول کار شدند.
 مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین بازدید از دو منزل مددجویی و در ادامه ضیافت افطاری به مناسبت ایام ولادت کریم اهل بیت برپا شده و جمعی از مددجویارن بر سر این سفره حضور دارند.

عبادی با اشاره به اینکه کمیته امداد در طول ماه رمضان برای افراد تحت حمایت برنامه‌های مختلفی دارد، یادآور شد: سال گذشته چهار میلیارد و 700 میلیون تومان توسط خیران سطح استان و خارج استان برای اطعام ایتام اختصاص یافت و با کمک این عزیزان برپایی سفره‌های افطاری، توزیع غذای گرم و سبدکالا بین مددجویان انجام شده است.

وی اعلام کرد: این روند از ابتدای ماه رمضان سال‌جاری شروع شده و هنوز ادامه دارد همچنین پیش بینی می‌شود دو برابر سال گذشته این اتفاق خوب خواهد افتاد.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از برنامه‌هایی که در ماه مبارک رمضان با جدیت دنبال می کنیم بحث حامی یابی برای ایتام است به طوری که در حال حاضر بیش از 24 هزار یتیم تحت پوشش این نهاد بوده نیاز به سرپرستی و حمایت دارند.

عبادی افزود: در این زمینه خیران یک یا چند کودک یتیم را حامی می شوند و مبلغ تعهد شده خود را به صورت ماهانه به حساب یتیم واریز و این نهاد نظارت می کند این مبلغ دقیق در جای خود هزینه شود.

وی خاطرنشان کرد: خیران تا پایان ماه رمضان برای کمک به نیازمندان می توانند به دفاتر کمیته امداد امام (ره) مراجعه  و یا از کد دستوری #054*8877* یا تماس با تلفن نیکوکاری 096887، نصب اپلیکیشن سکه و سنا با دانلود از کافه بازار و مراجعه به قسمت نیکوکاری و کمیته امداد، شماره حساب بانک ملی 01070734344006 وجوه امانی و شرعی کمیته امداد استفاده کنند و یک کمک حتی جزئی این کمک به دریای خروشان مهر و محبت مردم برای نیازمندان تبدیل خواهد شد.
 
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: انشاالله امید است در پایان ماه گزارش کامل‌تر و جامع‌تری از محبت مردم برای نیازمندان و از لبخندی که مردم خودشان بر لب نیازمندان نشاندند، ارایه دهیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید