امروز جمعه ,۱۵ آذر ۱۳۹۸
دوشنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۲۱:۴۰
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۶۸۶۲۲
گزارشگر : ۳۸
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد:

یک سوم اشتغال کل کشور توسط کمیته امداد ایجاد شده است

(دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۲۱:۴۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: کمیته امداد در سال گذشته توانست با ایجاد 420 هزار فرصت شغلی یک سوم از اشتغال ایجادشده کل کشور را به خود اختصاص دهد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت‌الله عبدالملکی در جمع فعالان اشتغال و کارآفرینان استان هرمزگان به تبیین شرایط اقتصادی کشور پرداخت و اظهار داشت: کمیته امداد به‌عنوان یک‌ نهاد متولی رفع فقر، نقش به سزایی در زمینه رونق اقتصادی خواهد داشت و امروز مدل اشتغال کمیته امداد به‌عنوان یک مدل اسلامی-ایرانی می‌تواند مشکل بیکاری افراد جامعه را مرتفعتا حدی مرتفع کند.

وی در زمینه با اشاره به ایجاد اشتغال خرد توسط کمیته امداد و تاثیر آن بر رونق تولید و افزایش درآمد در جامعه، تاکید کرد: سال گذشته چهار هزار میلیارد تومان مستمری به مددجویان تحت حمایت امداد پرداخت‌ شد در حالی‌ که در همین سال درآمد مددجویان از محل طرح‌های اشتغال 5500 میلیارد تومان بوده و این اختلاف میان هزینه و تولید یعنی سرمایه‌گذاری در امر اشتغال خانواده‌ها که اثربخشی زیادی در توانمندی و افزایش درآمد و رونق تولید خواهد داشت.

معاون اشغال و خودکفایی کمیته امداد در ادامه گفت: بر اساس رایزنی انجام‌شده با بانک مرکزی، سقف وام‌های اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امدادبه 50 میلیون تومان افزایش‌ یافته است که به‌ زودی به بانک‌های عامل ابلاغ خواهد شد.

عبدالملکی به اعتبار اشتغال کمیته امداد استان هرمزگان در سال 98 اشاره کرد و یادآور شد، از آنجا که استان هرمزگان یکی از استان‌های موفق در خصوص اجرای طرح‌های اشتغال در سطح کشور است، بر این اساس امسال 200 میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه اشتغال به این استان اختصاص‌ یافته است.

وی در پایان با اشاره به اهمیت تحول در برنامه‌های اشتغال کمیته امداد در سال 98 اظهار داشت: در سال جاری دو پروژه‌، هدایت شغلی و راهبری شغلی به‌عنوان مهم‌ترین و محوری‌ترین برنامه‌های اشتغال این نهاد اجرایی خواهد شد و از تمام فعالان حوزه اشتغال و کارآفرینان کشور دعوت می‌کنیم به‌ منظور ایجاد اشتغال پایدار،با کمیته امداد همکاری کنند.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید