امروز جمعه ,۱۶ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۳
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۸۵۵۵
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان:

عملکرد کمیته امداد سیستان و بلوچستان در اجرای طرح‌های اشتغال روستایی مطلوب است

(دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۳:۰۳

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: یک قسمت از تسهیلات اشتغال روستایی مرتبط با نهادهای اجتماعی است که در بین نهادهای حمایتی در سطح استان، کمیته امداد عملکرد بهتری دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهرداد جهاندیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در کارگروه تخصصی اشتغال استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون آنچه در سامانه کارا ثبت شده  هفت هزار و 400طرح پرداختی به مبلغ 334 میلیارد توامان برای اشتغال 11 هزار و 500 نفردر سطح استان سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: یک قسمت از تسهیلات اشتغال روستایی مرتبط با نهادهای اجتماعی از جمله کمیته امداد امام (ره) سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران است که در بین نهادهای حمایتی در سطح استان کمیته امداد عملکرد بهتر و قابل ملاحظه‌تری را دارد.

دبیرکارگروه تخصصی اشتغال استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه رصد طرح های حمایتی از جمله کمیته امداد وجود دارد طرح ها مستقیما در کارگروه ملی ارسال و اظهار نظر می شود البته به دنبال این هستیم که طرح ها مستقیمادر کارگروه استان مورد بررسی قرار گیرد.

جهاندیده خاطرنشان کرد: در این زمینه تا سقف 15 میلیارد تومان بررسی و تصویب طرح ها در اختیار استان قرار دادند امید است طرح های حمایتی دستگاه های حمایتی نیز در استان بررسی شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: یکی از راهکارهایی که می تواند اثربخش در حوزه اشتغال روستایی باشد توجه به ظرفیت اشتغال در بین نهاد های حمایتی از جمله بوده که طرح های خیلی خوبی را نیز در سطح استان اجرا که منجر به ایجاد اشتغال برای جامعه هدف آنها شده است.

در ادامه این جلسه مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته 600 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات اشتغال روستایی به استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافت که از این میزان 300 میلیارد تومان جذب شده است.

ماندانا زنگنه افزود: مقرر شد بانک‌های عامل و نهادهای حمایتی طرح های مربوط را طی دو هفته تعیین و تکلیف کنند تا در نهایت اعتبار باقی مانده مشخص شود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: جلسه سیستم‌های حمایتی با بانک های عامل برنامه‌ریزی شود همچنین افراد تحت حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران، کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی استان سیستان و بلوچستان برای دریافت تسهیلات به این نهادها مراجعه کنند زیرا امکان جایگزین طرح‌های حذف شده وجود دارد.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید