امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۸۳۴۵
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد؛

ارایه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به 6700 مددجوی سیستان و بلوچستان

(یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۱:۴۲

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سال‌گذشته شش هزار و 700 مددجو از آموزش‌های لازم بهره‌مند شدند و این دوره‌های آموزشی با همکاری دانشگاه‌ها، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر مجموعه‌های آموزشی در سطح استان سیستان و بلوچستان انجام شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ارتباط کمیته امداد امام (ره) و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان در بحث آموزش‌های فنی و حرفه ای بوده و کارهای بسیار خوبی در بین این دو دستگاه انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون با وجود شرایط اقتصادی اما در عملیات رسیدگی خوبی به محرومان می‌شود، افزود: سال گذشته چهار هزار و 700 شغل از محل منابع مختلف از جمله بانک‌های عامل، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و منابع داخلی کمیته امداد  ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: 120 طرح اشتغال‌زایی این نهاد توسط یکی از دستگاه‌های نظارتی استان بازدید و این طرح ها که خود دستگاه نظارتی انتخاب کردند همه آنها فعال بودند.

عبادی یادآور شد: در بخش آموزش شش هزار و 700 مددجو از آموزش‌های لازم بهره مند شدند و این دوره‌های آموزشی با همکاری دانشگاه‌ها، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر مجموعه‌های آموزشی در سطح استان سیستان و بلوچستان انجام شده است.

وی اعلام کرد: فرآیند ایجاد اشتغال شامل نیازسنجی، استعدادیابی، مشاوره شغلی، آموزش خانواده، پرداخت تسهیلات، نظارت، بازاریابی و خوداتکایی در سرفصل‌های مختلف مشاغل خانگی، کسب و کار خرد و زودبازده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: طرح راهبران شغلی کمیته مداد امام (ره) زمینه خوبی برای تولید و پشتیبانی از تولیدات محصولات مددجویان از صفر تا 100 بوده و در نهایت تولیدات مددجویان توسط کارفرما فروخته می‌شود.

عبادی با اشاره به اینکه با استفاده از این طرح سهم مددجویان منهای مواد اولیه تماما به مددجو اختصاص دارد، خاطرنشان کرد: همچنین فروش محصولات مددجویان از طریق مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام (ره) انجام‌ می‌شود.

در ادامه این دیدار معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای شش هزار و 700 نفر  از مددجویان تحت حمایت این نهادبا همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و غیره ارایه شده است.

رمضان پودینه افزود: دوره های آموزشی آموزشگاه‌های آزاد سازمان فنی و حرفه ای این استان در اولویت قرار دارد که منتج به ایجاد اشتغال مددجویان این نهاد شود درصورتی که بیشتر استفاده از ظرفیت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان در نظر قرار گرفته است.

مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: رسالت اصلی سازمان فنی و حرفه ای مهارت‌آموزی است و از این لحاظ تنها دستگاه دولتی بوده که وظیفه مهارت‌آموزی را بر عهده دارد.

خداداد اولیایی افزود: سعی و تلاش شده حرفه‌هایی آموزش داده شود که در نهایت منتج به ایجاد اشتغال شودبنابراین یکی دیگر از اهداف این سازمان کیفی سازی آموزش‌ها است.

وی یادآور شد: طرح‌های اشتغال زایی کمیته امداد امام (ره) بسیار دقیق است که در نهایت منجر به توانمندسازی خانواده‌ها می‌شود از این جهت اداره‌کل فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان با هدف بهره‌مندی هرچه بیشتر آنها از فرصت‌های آموزشی و فرصت‌های شغلی مناسب آماده ارایه هرگونه همکاری با این نهاد است.

انتهای پیام

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید