امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۶
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۸۲۰۹
گزارشگر : ۹۱
معاون کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد؛

شرکت 101 مددجو در مرحله استانی مسابقات قرآن کریم کمیته امداد سیستان و بلوچستان

(دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۰۹:۴۶

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سومین دوره از مسابقات قرآن کریم ویژه مددجویان تحت حمایت، کارکنان و خانواده‌های آنها با شرکت 10 نفر به میزبانی شهرستان زاهدان برگزار شد

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا دهقان، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در مراسم اختتامیه برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن کریم کمیته امداد گفت: سومین دوره مسابقات قرآن کریم با عنوان «رهپویان ولایت» در رشته های حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء ، 20 جزء، حفظ کل، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و اذان برگزار شد.

وی افزود: مرحله شهرستانی سال گذشته در سطح ادارات شهرستان‌های مختلف کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان انجام و در نتیجه نتایج نهایی در مرکز استان با محوریت حوزه فرهنگی کمیته امداد این استان با شرکت 101 نفر شرکت کننده شامل نخبگان و منتخبان مسابقات فرآن کریم خاتمه پیدا کرد.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در مرحله استانی مسابقات 101 مددجو در گروه‌های سنی زیر 12 سال، 16-12 سال، بالای 16 سال حضور داشتند که افراد منتخب در یک رشته خاص به عنوان نفر اول تا سوم معرفی شده‌اند.

دهقان یادآور شد: این دوره مسابقات با دعوت از داوران برجسته استان سیستان و بلوچستان و حضور حوزه نظارت قرآنی استان و موسسات قرآن کریم و چهار داور منتخب کشوری و استانی برگزار شد.

وی اعلام کرد: از این تعداد شش مددجو خواهر در رشته حفظ 5 جزء، 10 جزء و ترتیل  و 16 نفر مددو برادر در رشته های حفظ 5 جزء، 10 جزء ، 20 جزء و کل قرآن کریم در مرحله استانی برگزیده شدند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تناسب آماری احصاء شده میزان رقابت شرکت کنندگان در سومین دوره مسابقات قرآن کریم این نهاد چند برابر سال‌‌های گذشته است.

در ادامه این مراسم معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن است بنابراین امید است از عنایات و آموزه‌های قرآن درس گرفت و در زندگی عملی و اخلاق ما اثر بگذارد.

علی زینی وند افزود: به مناسبت ماه رمضان مسابقات قرآن کریم توسط کمیته امداد امام (ره)  برنامه ریزی شده است و حضور جوانان در این مسابقات بسیار ارزشمند است.

وی اظهار کرد: اگر آموزه های قرآن مجید را سرلوحه کار خود قرار دهیم شاهد رعفت، برادری هم بستگی، تلاش، اخلاق و انسان مداری در رفتار خود خواهیم شد و همچنین باعث سرافرازی برای کشور‌مان می شود بنابراین امید است با قرآن زندگی کنیم و با آموزه های قرآن کریم محشور شویم.

انتهای پیام

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید