امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
شنبه / ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۸۱۵۹
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان

خدمت‌رسانی به مددجویان مناطق مرزی سیستان و بلوچستان اولویت مهم کمیته امداد است

(شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۲:۲۲

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: اولویت مهم کمیته امداد امام (ره) خدمت‌رسانی به مددجویان مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در مراسم همایش مدیران کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سال  گذشته با وجود خشکسالی‌ها و اتفاق‌های سخت در منطقه سیستان و بلوچستان، مردمانی خسته اما پایدار داشتیم به طوری که رنج و خشکسالی امان آنها را بریده بود ولی غیرت آنها اجازه نمی داد خانه و کاشانه خود را ترک کنند و مرزهای میهن اسلامی را محکم و استوار نگه داشته بودند.

وی افزود: با وجود نقشه های دشمن مردم در محل زندگی خود ماندن و دشمن را مانوس کردند و در نتیجه آن سختی هایی که سال گذشته حاکم شد خداوند مزد آن سختی را داد و امسال الحمدالله اتفاقات خوبی افتاد.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: سال گذشته تلاش شد حرکت های حمایتی را تقویت کنیم و حالا که مردم غیرت مندانه ایستادگی کردند ما کمک می کنیم آلام آنها کاسته شود.

عبادی یادآور شد: با تدبیر دولت، کمیته امداد و مجلس شورای اسلامی در زمینه طرح تبصره 14 با همکاری دفتر مرکزی بالاترین سهم جذب به سیستان و بلوچستان اختصاص یافت که با تلاش و همت ادارات کمیته امداد شهرستان های مختلف این استان اقدامات لازم با جدیت دنبال شد.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: از مجموع تسهیلات اشتغال روستایی 104 میلیارد تومان به کمیته امداد امام (ره) اختصاص یافت و باقی بین سه دستگاه حمایتی دیگر توزیع شده است.

عبادی افزود: در این رابطه نیز با همت ادارات کمیته امداد امام (ره) بیش از 118 میلیارد تومان در قالب پروژه به کارگروه ملی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه کارگروه اشتغال استان در استانداری یا فرمانداری برگزار می‌شود اما سال‌گذشته برای اولین‌بار در کمیته امداد امام (ره) سیستان و بلوچستان برگزار شد و این امر به عنوان یک ظرفیت است، گفت: سال گذشته در بحث جذب مشارکت‌های مردمی سال ویژه بود به گونه ای که استانی که محروم و فقیر در آن وجود داشت اما با همت و تلاش ادارات کمیته امداد امام (ره) سطح استان به وضعیت استان اکتفا نشد و مرزها کنار زده شد و از طریق مرزهای خارج این استان خیران وارد سطح استان شدند که امروز آنها ما را به سمت جلو حرکت می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال باوجود نزولات رحمانی یک سال پر از خیر و برکت بود گرچه سیل تلخی هایی را به دنبال داشت اما همان افرادی که حتی خانه آنها از بین رفته است ته دلشان نور امید است

عبادی با تاکید بر لزوم حفظ کرامت انسانی و شخصیت انسانی مردم، افزود: ما وظیفه داریم برای ارایه خدمات به مرزنشینان تلاش کنیم بنابراین اولویت اول واگذاری امکانات و خدمات رسانی مرز می شود.

انتهای پیام

 

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید