امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۵
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۸۰۱۱
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد؛

اشتغال‌زایی مددجویان با احیای فرش دستباف در سیستان و بلوچستان

(شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۲:۲۵

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: تولید فرش دست باف از مهمترین راهکارهای اشتغالزایی و درآمدزایی مددجویان در استان سیستان و بلوچستان است

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید مهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در دیدار با کارشناس مسئول فرش و صنایع دستی کمیته امداد امام (ره) و مدیرعامل شرکت سپنتا آرسس ایرانیان گفت: نگاه ما به اشتغال کمیته امداد امام (ره) شامل عدم وابستگی مددجو به مستمری ماهانه، کمک خیران برای ایجاد اشتغال و در نهایت حفظ صنایع دستی و فرش به عنوان میراث و خاطرات گذشتگان است.

وی افزود: فرش دستباف جایگاه اختصاصی خود را دارد که با آداب و فرهنگ بومی منطقه عجین و در هم آمیخته است اما به دلیل صنعتی شدن ما باعث کاهش رشد این میراث شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه حفظ و زنده نگه داشتن این میراث فرهنگی یکی از ضروریات است، ادامه داد: فرش دستباف با وجود کار تجاری حفظ میراث ما است و با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در تلاش هستیم قطع کننده این میراث نباشیم بلکه با احیا و تقویت آن از نسلی به نسل بعد تحویل دهیم.

عبادی اعلام کرد: نگاه کمیته امداد امام (ره) به مبحث اشتغال‌زایی نگاه بسیار بلندی است به طوری که زمانی مددکار خانواده به عنوان محقق به دنبال تامین اقلام مورد نیاز خانوارهای تحت حمایت بود اما امروز با شناسایی توانمندی مددجو برای تقویت آن تلاش می‌کنند.

وی گفت: سال گذشته 104 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافته که الحمدالله در سطح کشور جایگاه خوبی از لحاظ جذب آن داریم.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان افزود: همچنین سال گذشته شورای اشتغال استان سیستان و بلوچستان برای اولین بار از استانداری این استان در سطح کمیته امداد امام (ره) برگزار شد.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید