امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۸۰۰۲
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

توزیع هزار پرس غذای گرم در مناطق سیل‌زده سیستان

(شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۰:۳۴

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در جریان وقوع سیل هزار پرس غذای گرم طبخ و بین مددجویان و افراد سیل زده شهرستان هیرمند توزیع شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: از نخستین روزهای وقوع سیل در مناطق سیستان کمیته امداد امام (ره) در قدم اول نسبت به شناسایی کمبودها طبق برگزاری جلسات با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیرکل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان اقدام کرده است.

وی افزود: اثاثیه خانوارهای تحت حمایت روستاهای در محاصره سیل تخلیه و به اماکن امن منتقل شده‌ است‌؛ بخشی از مردم نیز در چادر اسکان داده شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در مناطق سیل زده به دلیل گرمای هوا پنکه یکی از ضروریات بود، ادامه داد: تاکنون تعدادی پنکه تهیه و همچنین صد سبدغذایی بین مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) در روستاهای شهرستان هیرمند توزیع شده است.

عبادی یادآور شد: براثر وقوع سیل 44 خانوار تحت حمایت در این شهرستان آسیب دیدند که سرکشی از آنها انجام شده است.

وی اعلام کرد: هزار پرس غذای گرم طبخ و بین مددجویان و افراد سیل زده توزیع شد  و در نهایت در کنار مردم هستیم تا اطمینان حاصل شود مردم به زندگی عادی بازگردند.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: تهیه سبد بهداشتی در دستور کار قرارگرفته و حداکثر تا دو روز آینده تهیه و بین خانوارها توزیع می شود.

وی افزود: در مرحله بعدی با فروکش کردن آب نماینده بیمه با برآور خسارت منازل آسیب دیده خانوارهای تحت حمایت جبران خسارات را انجام می‌دهد.

عبادی گفت: مردم نیکوکار این استان کمک‌های نقدی خود را می‌توانند با شماره‌گیری کد #054*8877*یا از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت 0107073434006 و یا با نصب اپلیکیشن سنا و سکه و پرداخت از قسمت نیکوکاری کمیته امداد امام (ره) این استان به هموطنان در مناطق سیل زده اهدا کنند.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید