امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
پنج شنبه / ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۵
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۷۹۷۶
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد؛

تامین اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان شهرستان هیرمند/ رسیدگی سریع به خسارات منازل مددجویان در اولویت قرار دارد

(پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۲:۰۵

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: طبق برنامه‌ریزی ها 50 پنکه و 100 سبدغذایی توسط کمیته امداد امام (ره) برای سیل‌زدگان شهرستان هیرمند در نظر گرفته شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید از روستاهای گرفتار سیل شهرستان هیرمند گفت: باتوجه به وقوع سیل در شهرستان هیرمند، مرحله نخست نسبت به شناسایی کمبودها و نیازهای اساسی طی برگزاری جلسات با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیرکل جمعیت هلال احمر استان و برخی مجموعه‌ها اقدام شد.

وی افزود: ضرورت بود که بخشی از مردم سیل زده در چادر اسکان یافته و همچنین به دلیل گرم بودن هوا پنکه یکی از ضروریات بود که در این رابطه تعدادی تهیه و امروز توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: تاکنون براثر سیلاب 44 خانوار  در منطقه سیستان آسیب دیده‌اند و سرکشی از آنها انجام شده است.

عبادی یادآور شدئ: تهیه سبد بهداشتی در دستور کار قرار گرفته است و حداکثر تا دو روز آینده تهیه و بین خانواده‌ها توزیع می‌شود.

وی افزود: در مرحله بعد با فروکش کردن آب نماینده بیمه در مناطق سیل زده شمال استان حضور می یابد و با برآور خسارت این خسارت ها از طریق بیمه پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: روز جمعه این هفته هزار پرس غذای گرم توسط کمیته امداد امام (ره) طبخ و در بین خانواده های سیل زده توزیع می شود.

عبادی با اشاره به اینکه توزیع هزار پرس غذای گرم با هماهنگی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان در بین مددجویان و غیر مددجویان سیل زده توزیع می شود، خاطرنشان کرد: تعهدات در مراکز دیگر داده شده است که به زودی پیگیری می‌شود و در نهایت در کنار مردم هستیم تا مطمئن شویم مردم به زندگی مجدد بازگشته‌اند.

وی افزود: مردم نیکوکار این استان کمک‌های نقدی خود را می‌توانند با شماره‌گیری کد #054*8877*یا از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت 0107073434006 و یا با نصب اپلیکیشن سنا و سکه و پرداخت از قسمت نیکوکاری کمیته امداد امام (ره) این استان به هموطنان در مناطق سیل زده اهدا کنند.

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید