امروز جمعه ,۱۶ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۱
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۶۷۶۶۹
گزارشگر : ۸۴
استاندار سمنان مطرح کرد:

لزوم الگوگیری از کمیته امداد برای بیمه کردن منازل روستایی

(سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸) ۰۸:۳۱

استاندار سمنان گفت: فرمانداری‌ها و دهیاری‌ها برای جبران خسارت‌ها و کاهش دغدغه‌های مردم در مواقع سیل و زلزله ضروری است که منازل روستایی را بیمه کنند و این رویکرد را از کمیته امداد الگو گیرند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا آشناگر، استاندار سمنان در دیدار با مدیرکل و معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان به سیل اخیر کشور اشاره کرد و گفت: منازل و اثاثیه ساکنان روستایی باید بیمه شوند تا در مواقع بحرانی تنها دغدغه دولت نجات جان مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه خانه‌های روستایی بر اساس اصول فنی ساختمان باید ساخته و دارای استحکام بنا باشد تصریح کرد: مجوز ساخت بنادر حریم رودخانه داده نشود.

علیرضا آشناگر با اشاره به عملکرد مطلوب کمیته امداد استان سمنان در نحوه خدمت‌رسانی به مددجویان آسیب دیده از سیل تصریح کرد: بمه بودن تمام منازل روستایی و جبران خسارت بسیاری از دغدغه های مردم را کاهش داده است.

 وی  با تأکید بر لزوم الگو گیری از کمیته امداد برای بیمه منازل مددجویان چه در بخش شهری و روستایی خاطرنشان کرد:فرمانداری‌ها، دهیاری‌ها برای جبران خسارت‌ها و کاهش دغدغه‌های مردم در مواقع سیل و زلزله ضروری است که منازل روستایی را بیمه کنند و این رویه  را از کمیته امداد که باتدبیری خردمندانه برای مددجویان شهری و روستایی اجرا کرده، الگو قرار دهند.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه بارندگی‌های اخیر، کشور را از خطر کم‌آبی نجات داده است خاطرنشان کرد: مردم عزیز ایران به دست توانای خود به کمک سیل‌زدگان می‌شتابند و دولت با تمام توان با آبادانی مناطق سیل‌زده پای‌کار است.

آشناگر وجود مردم را برای کمک به سیل‌زدگان مانند ثروت دانست و اظهار داشت: تداوم کمک های مردمی در کنار کمک دولت تا آبادانی کامل این مناطق ضروری است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه کمک‌های مردمی استان سمنان تاکنون از طریق مراکز نیکوکاری و دفاتر کمیته امداد در سراسر استان سمنان به 625 میلیون تومان رسیده است خاطرنشان کرد: از این مجموع 250 میلیون تومان از طریق مراکز نیکوکاری و 375 میلیون تومان از طریق دفاتر کمیته امدادجمع‌آوری شده است.

سید جواد رضوی بابیان اینکه تاکنون بیش از چهار محموله کالا به مناطق سیل‌زده ارسال‌شده است تصریح کرد: 240 میلیون تومان به‌صورت کالا و نقد به مناطق شمالی کشور ارسال‌شده است.

وی به نحوه توزیع کمک‌های مردمی در استان‌های سیل‌زده کشور اشاره کرد و گفت: پس از جمع‌آوری و ارسال کمک ها  به مناطق سیل‌زده، توزیع کالاها  با مدیریت کارکنان کمیته امداد انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان کمیته امداد را در این شرایط بحرانی مانند عملکرد هلال احمر دانست و تصریح کرد: این نهاد حمایتی در این شرایط بحرانی به کمک همه سیل‌زدگان خواهد رفت.

وی تصریح کرد:300 خانوار از مددجویان کمیته امداد استان سمنان در اثر بارش باران سیل و رانش زمین آسیب‌دیده‌اند اما تمام منازل مددجویان این نهاد بیمه بوده‌اند.

رضوی  با اشاره به اینکه مأموران بیمه و کارشناسان کمیته امداد خانه به خانه از مناطق آسیب‌دیده از سیل سرکشی کردند بیان کرد: 1200 خانوار از منطقه کالپوش تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان هستند که بخشی از این خانوارها دچارآسیب شده اند.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان به پوشش و خدمات بیمه‌ای برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد استان سمنان در حوادث اخیر اشاره کرد و گفت:  خسارت بیمه برای واحدهای مسکونی مددجویان شهری ۳۵ میلیون تومان و منازل روستایی ۲۵ میلیون تومان است.

وی بیمه اثاثیه منزل مددجویان شهری و روستایی را  ۱۵ میلیون دانست و خاطرنشان کرد:  با توجه به این امر، بخش زیادی از خسارات وارده از سیل جبران خواهد شد.

 انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید