امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
شنبه / ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۷۵۹۲
گزارشگر : ۸۰
در بارندگی های اخیر روی داد؛

خسارت 800 میلیونی تومانی به 449 واحد مسکونی و غیر مسکونی مددجویان استان قزوین

(شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸) ۱۰:۴۳

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین از وارد آمدن 800 میلیون تومان خسارت به منازل مسکونی و غیر مسکونی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان خبرداد

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد صیادی با اشاره به بارش های اخیر و وقوع سیل در برخی مناطق بیان کرد: با تدابیر اندیشیده شده و هشدارهای داده شده به خانواده های ولینعمت تحت حمایت، خسارت های وارده نسبت به برخی استان ها کمتر است.
وی ادامه داد: در استان قزوین 449 واحد مسکونی و غیر مسکونی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) به واسطه شدت بارش دچار خسارت شدند که براساس برآوردهای انجام شده مبلغ این خسارت ها حدود 800 میلیون تومان است که بیشترین خسارت در منطقه ضیاء آباد با 480 میلیون تومان برای 57 خانوار بوده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: خسارت های وارده عمدتاً در بخش غیر مسکونی شامل محل نگهداری دام وعلوفه و ... بوده و در برخی منازل مسکونی هم منجر به تخریب دیوار و یا سقف شده است.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در هیچ یک از این 449 مورد، به مددجویان آسیبی وارد نشده است و برآورد دقیق خسارت در منازل مسکونی و غیر مسکونی مددجویان در حال انجام است و با توجه به اینکه تمامی منازل مددجویان تحت حمایت این نهاد بیمه هستند پیگیری لازم جهت اخذ خسارت وارده از طریق بیمه صورت خواهد پذیرفت.
صیادی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات کمیته امداد در زمینه پیشگیری از حوادث، بهسازی و نوسازی منازل مسکونی مددجویان به ویژه در روستاها است چراکه برخی از مددجویان فاقد مسکن مناسب بوده و برخی دارای مسکن هایی هستند که به واسطه نقایصی در بروز حوادث، آسیب پذیری بالایی دارند.
وی عنوان کرد: براساس قرارداد منعقد شده با یکی از شرکت های بیمه ای، منازل مسکونی شامل ساختمان، تأسیسات و اثاثیه منزل مددجویان شهری و همچنین ساختمان، اثاثیه، تأسیسات منازل و محل نگهداری احشام مددجویان روستایی و ابزار آلات اشتغال و خودکفایی مددجویان دربرابر حوادثی مانند سیل بیمه شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: براساس این قرارداد مددجویان در برابر خطراتی همچون آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، زلزله، طوفان، ضایعات ناشی از نشت آب باران، ذوب برف و تگرگ، اتصالات برق منجر به آتش سوزی، ریزش سقف به علت سنگینی برف تحت پوشش بیمه هستند  و می توانند از غرامت بیمه بهره مند شوند.
صیادی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد و یا مراکز نیکوکاری و همچنین از طریق کد #99*8877* کمک های خود را به سیل زدگان هم استانی و استانهای گلستان و لرستان اهداء کنند.
انتهای پیام/
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید