امروز سه شنبه ,۲۹ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۷۵۶۸
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

منازل مددجویان کمیته امداد بیمه حوادث هستند

(دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸) ۰۸:۲۷

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: با تمهیدات اندیشیده شده، منازل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تحت پوشش بیمه حوادث اعم از آتش سوزی، زلزله، سیل و ... هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران استان که در استانداری قزوین برگزار شد، بیان کرد: در گام نخست مواجهه با حوادث باید پیشگیری و پیش بینی های لازم را داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات کمیته امداد در زمینه پیشگیری از حوادث بهسازی و نوسازی منازل مسکونی مددجویان است چراکه برخی از مددجویان فاقد مسکن مناسب بوده و برخی دارای مسکن هایی هستند که به واسطه نقایصی در بروز حوادث، آسیب پذیری بالایی دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: منازل مددجویان در موارد لازم بهسازی و در صورت نیاز نوسازی می شود که در این زمینه مشارکت مردم و خیران نقش بسزایی در تسریع این روند خدمتی دارد.

وی تصریح کرد: براساس قرارداد منعقد شده با یکی از شرکت های بیمه ای، منازل مسکونی شامل ساختمان، تأسیسات و اثاثیه منزل مددجویان شهری و همچنین ساختمان، اثاثیه، تأسیسات منازل و محل نگهداری احشام مددجویان روستایی و ابزار آلات اشتغال و خودکفایی مددجویان دربرابر حوادث بیمه شده است.

مومنی توضیح داد: براساس این قرارداد مددجویان در برابر خطراتی همچون آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، زلزله، طوفان، ضایعات ناشی از نشت آب باران، ذوب برف و تگرگ، اتصالات برق منجر به آتش سوزی، ریزش سقف به علت سنگینی برف تحت پوشش بیمه هستند  و می توانند از غرامت فوت و نقص عضو نیز بهره مند شوند.

وی اعلام کرد: طی روزهای اخیر تلاش شده تا مددجویان را نسبت به اخطارها و هشدارهای هواشناسی و ستاد بحران هوشیار کنیم تا این روزهای بارانی را با کمترین آسیب و خسارت بگذرانیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: سال گذشته 16 خانوار از مددجویان تحت حمایت که در حوادث تحت پوشش بیمه مشمول دریافت خسارت می شدند، 52 میلیون تومان خسارت دریافت کردند.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید