امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۷۵۵۷
گزارشگر : ۸۰
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

کمک به سیل‌زدگان وظیفه همگانی است

(یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸) ۱۰:۴۷

نمینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: همه وظیفه داریم به هموطنان گرفتار در سیل کمک کنیم چراکه این کار تکلیف انسانی و دینی است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در دیدار نوروزی با مدیرکل و تعدادی از کارکنان کمیته امداد استان قزوین، با اشاره به روایتی درخصوص بهار، بیان کرد: با دیدن بهار و زنده شدن دوباره طبیعت به قدرت لایزال الهی و تصویری نمادین از روز رستاخیز و زنده‌ شدن انسانها پی خواهیم برد.

وی ادامه داد: در واقع با این نگاه است که دنیا را در چشم انسان کوچک می شود و به مقدار اندکی از دنیا قانع می‌ شود، زنگار غفلت از دل می‌زداید، باورهای راستین قلب را نسبت به وعده‌های الهی استوار می‌کند و سختی دل را به نرمی مبدّل می‌سازد.

آیت الله عابدینی در ادامه با اشاره به سیل گلستان گفت: به این حادثه از زوایای مختلفی می توان نگاه کرد، یکی از ابعاد این ماجرا وجود حس انسان دوستی و عمل به وظیفه و تکلیفی است که در فطرت انسان نهفته و آیات و رویات مختلف بر ان تأکید دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: همه وظیفه داریم به هموطنان گرفتار در سیل کمک کنیم چراکه این کار تکلیف انسانی و دینی است.

در ابتدای این دیدار، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین، ضمن ارائه گزارش مختصری از عملکرد این نهاد در سال گذشته، اظهارکرد: کمیته امداد برای جلب کمک های مردمی به سیل زدگان گلستان، پویش "رفیق گلستان باشیم" را راه اندازی کرده است که تاکنون نزدیک به 200 میلیون تومان کمک مردمی جمع آوری شده است.

مجید مومنی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند از طریق کد  #۹۹*۸۸۷۷* کمک های خود را به مردم سیل زده اهدا کنند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید