امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
دوشنبه / ۵ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۹
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۶۷۵۰۸
گزارشگر : ۴۸۷
در بازدید از مناطق سیل‌زده استان گلستان اعلام شد؛

دستورات ویژه رئیس کمیته امداد برای امدادرسانی به مددجویان سیل‌زده/اختصاص کمک بلاعوض یک میلیون تومانی و وام 5 میلیونی

(دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸) ۱۴:۵۹

رئیس کمیته امداد با حضور در مناطق سیل‌زده استان گلستان، دستورات ویژه‌ای برای امدادرسانی به مددجویان گرفتار در سیل صادر کرد و گفت: تمامی مددجویان سیل‌زده در شمال کشور از کمک بلاعوض یک میلیون تومانی و وام ضروری پنج میلیونی برخوردار می‌شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدپرویز فتاح در بازدید از وضعیت مناطق سیل‌زده در استان گلستان، نحوه خدمات‌رسانی به مددجویان تحت حمایت امداد را مورد بررسی قرار داد.

وی با حضور در میان خانواده‌های مددجویان تحت حمایت، از اختصاص کمک بلاعوض امداد به این خانواده‌ها خبر داد و تاکید کرد: مبلغ یک میلیون تومان به صورت بلاعوض به تمامی خانواده‌های مددجویان آسیب‌دیده در سیل استان‌های شمالی اختصاص می‌یابد.

رئیس کمیته امداد، استمهال وام‌های دریافتی مددجویان را از دیگر خدمات امداد به مددجویان سیل‌زده دانست و اظهار کرد: وام قرض‌الحسنه ضروری پنج میلیون تومانی به تمامی مددجویان آسیب‌دیده از سیل در شمال کشور اختصاص می‌یابد.

فتاح برنامه‌های این نهاد برای حمایت از اشتغال خانواده‌های آسیب‌دیده را اعلام کرد و گفت: تمامی مددجویان سیل‌زده در استان‌های شمالی، از وام‌های جدید 20 میلیون تومانی اشتغال برخوردار می‌شوند.

رئیس کمیته امداد از تسریع در توزیع سبد کالا میان مددجویان سیل‌زده خبر داد و خاطرنشان کرد: از محل کمک‌های امداد و مردم نیکوکار، برای تمامی مددجویان آسیب‌دیده از سیل، مسکن مقاوم ساخته می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس تدابیر اندیشیده شده، منازل مددجویان کمیته امداد همه ساله تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرد، گفت: پوشش بیمه حوادث منازل مسکونی مددجویان شهری ۳۵ میلیون تومان و منازل روستایی ۲۵ میلیون تومان است. همچنین بیمه اثاثیه منزل مددجویان شهری و روستایی ۱۵ میلیون تومان است که با توجه به این امر، خسارات وارده از سیل به طور کامل جبران خواهد شد.

گفتنی است، هموطنان عزیز می‌توانند با شماره‌گیری کد #۹۹*۸۸۷۷* یا از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰ نزد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و شماره‌ حساب 3333 نزد بانک ملی، در بازسازی منازل تخریب‌ شده در سیل و تهیه اقلام ضروری سیل‌زدگان مشارکت کنند.

انتهای پیام

 

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید