امروز سه شنبه ,۲۹ مهر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۰۸:۵۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۷۴۴۲
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

آزادی 110 زندانی در دستور کار کمیته امداد قزوین است

(یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷) ۰۸:۵۳

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: آزادی 110 زندانی پیش از آغاز سال 98 در دستور کار کمیته امداد است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در بازدید از زندان قزوین بیان کرد: در زندان افراد مختلفی حضور دارند، بخشی به واسطه جرائم عمد و بخشی به واسطه جرائم غیرعمد هستند.

وی ادامه داد: ریاست دادگستری استان عزم خود را بر کاهش تعداد زندانیان بر مبنای ایجاد بستر آزادی زندانیان غیرعمد قرار داده است که باید این اقدام را ستود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: کمیته امداد استان قزوین بر اساس برنامه های خود و در کنار دادگستری استان، موضوع آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را در دستور کار خود قرار داده است که در این میان زندانیان بدهکار تا چهل میلیون تومان شناسایی شده اند.

وی اضافه کرد: افراد شناسایی شده زندانیان هستند که به دلیل جرائم غیرعمد در حبس هستند و جرم آنها مسائلی مانند جعل یا کلاهبرداری نیست در واقع آنها، افراد باآبرویی هستند که به واسطه مشکلات حادث شده دچار گرفتاری حبس شده اند و اگر بستر آزادی آنها فراهم شود، قادر به پرداخت بدهی خود خواهند شد.

مومنی عنوان کرد: نیکوکاری اقسام مختلفی دارد یکی از کارهای نیک ایجاد بستر شایسته برای افراد آبرومندی است که ناخواسته در زندان گرفتار شده اند.

وی خاطرنشان کرد: آزادی زندانیان جرائم غیرعمد یکی از رویکردهایی است که باید در کنار سایر کارهای خیر در جامعه ترویج شود تا بستر اسیب های دیگر فراهم نشود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: شکی نیست که بخشی از افراد گرفتار در جرائم غیرعمد را کسانی تشکیل می دهند که آگاهی های حقوقی و اقتصادی لازم را نداشته اند بنابراین باید موضوع آموزش افراد به عنوان پیش شرط در آغار فعالیت های اقتصادی برای صدور مجوزها مدنظر قرار گیرد.

وی یادآورشد: عموم مردم می توانند کمک های خود را با نیت های مدنظرشان از طریق کد دستوری # 028*8877* اهداء کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید