امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
شنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۷۴۱۶
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

قزوین رتبه چهارم ایجاد اشتغال را دارد

(شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷) ۱۱:۰۱

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال جاری 2800 شغل برای مددجویان و نیازمندان ایجاد که در این زمینه رتبه چهارم کشور را داریم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در دیدار استاندار قزوین از کمیته امداد استان بیان کرد: ابتدای سال جاری جمعیت خانواده مستمری بگیران به 20 هزار نفر تقلیل پیدا کرد ولی به دنبال جنگ ترکیبی اقتصادی و نرم دشمنان، آشفتگی اقتصادی به وجود آمد که جمعیت تحت حمایت به ناچار افزایش یافت.

وی ادامه داد: این آشفتگی اقتصادی به دنبال ضربه زدن به اعتماد مردم بود که در این میان زندگی افراد ضعیف و نیازمند جامعه بیشتر متأثر از این اوضاع شد در نتیجه کمیته امداد امام (ره) نیز برای کاهش این تأثیر منفی اقداماتی را انجام داده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در حال حاضر 29 هزار خانوار به طور مستمر از خدمات ارائه شده بهره مند هستند و 15 هزار خانوار نیز با توجه به شرایط حاضر به صورت تک خدمتی از خدمات ارائه شده بهره مند هستند که در مجموع حدود 80 هزار نفر از خدمات این نهاد در استان قزوین بهره مند هستند.

وی افزود: در بررسی انجام شده میان 14 هزار خانوار، 9 هزار خانوار مستعد ایجاد اشتغال بوده اند که برخی نیاز به آموزش دارند که تفاهم نامه هایی را امضا کردیم که در مجموع طی سال جاری دو هزار و 800 اشتغال برای مددجویان و نیازمندان به اجرا درآمد که در این زمینه رتبه چهارم کشور را داریم.

مومنی خاطرنشان کرد: در سال جاری با همت خیران و مردم نیکوکاری 900 دختر نیازمند و تحت حمایت از کمک جهیزیه بهره مند شده اند، همچنین برای تهیه پوشاک چهار هزار دانش آموز تحت حمایت نیز اقدام شده است.

وی اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون شش هزار وام قرض الحسنه سه تا پنج میلیون تومانی از سوی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به نیازمندان و مددجویان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: نظارت مستمر بر طرح های اشتغال یکی از رویکردهای این نهاد برای پایداری اشتغال ایجاد شده است به طوری که 12  هزار و 900 طرح فعال داریم که هفت هزار و 500 طرح مربوط به دو سال گذشته است و نظارت بر آنها ادامه دارد.

 وی تأکید کرد: در حال حاضر20 درصد از اشتغال ایجاد شده در سطح استان مربوط به کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: در زمینه مسکن تنها استانی هستیم که 425 واحد مسکن مهر را اجرا کردیم که برای این منظور 11 میلیارد تومان اعتبار خارج از اعتبارات جاری استان برای این منظور اختصاص یافت.

وی گفت: نزدیک به 40 میلیارد تومان اعتبار این اقدام است از این رو تلاش می کنیم برای سال آینده 150 واحد مسکونی روستایی را بهسازی و نوسازی کنیم البته در حوزه انجام خدمات به مددجویان در بخش هایی که اعتبار دولتی نداشته و یا با کمبود اعتبار مواجه باشیم، از محل فروش املاک مازاد خدمات تعریف شده را به مددجویان ارائه می کنیم.

مومنی اظهارکرد: تاکنون شش هزار و 410 نفر را به سفرهای زیارتی مشهد مقدس، کربلای معلی، قم و ... اعزام کرده ایم همچنین در حوزه مشارکت های مردمی با جمع آوری 54 میلیارد تومان کمک مردمی نسبت به سال گذشته 39 درصد افزایش داشته ایم.

وی یادآورشد: درآمد مردم نسبت سال گذشته تغییر نکرده ولی قدرت خرید مردم کاهش یافته است، علیرغم این موضوع، کمک های مردمی در جشن نیکوکاری 70 درصد رشد داشته است البته پیش بینی می کنیم که کمک های مردمی در جشن نیکوکاری تا پایان سال جاری به بیش از هفت میلیارد تومان برسد.

انتهای پیام

 

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید