امروز سه شنبه ,۲۹ مهر ۱۳۹۹
شنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ / ۰۷:۴۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۷۴۰۴
گزارشگر : ۸۰
با همکاری کمیته امداد استان قزوین انجام می شود؛

آزادی 110 زندانی بدهکار پیش از پایان سال

(شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷) ۰۷:۴۱

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: با همکاری کمیته امداد استان قزوین، صندوق امداد ولایت ، ستاد دیه و خیران استان قزوین زمینه آزادی 110 زندانی جرائم مالی غیر عمد، پیش از پایان سال فراهم می شود تا به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام نورالله قدرتی در جلسه ستاد دیه استان با تقدیر از همکاری کمیته امداد استان قزوین به جهت تعامل با دادگستری در آزادی زندانیان بیان کرد: از ابتدای ورود به استان قزوین یکی از برنامه های اعلام شده، فراهم آوردن شرایط آزادی زندانیانی است که به صورت غیرعمد و به واسطه مسائل و پیش آمدها در زندگی، به حبس افتاده اند.

وی ادامه داد: سال گذشته در استان قزوین چهار هزار و 130 زندانی داشتیم که بخشی از خانواده های این زندانیان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در حال حاضر تعداد زندانیان در استان قزوین به دو هزار و 950 نفر رسیده است که حدود هزار و 200 نفر از آنها مشمول عفو رهبری شده اند.

وی عنوان کرد: براساس گفتگو و نشست هایی که داشته ایم مقرر شد با همکاری کمیته امداد استان قزوین زمینه آزادی تعدادی از زندانیان که به دلیل بدهی ناشی از جرائم غیرعمد در حبس بودند، فراهم شود تا این عده بتوانند در آغاز سال جدید در کنار خانواده هایشان باشند.

حجت الاسلام قدرتی خاطرنشان کرد: در زندان قزوین 180 محکوم مالی جرائم غیرعمد داریم که از سه میلیون تومان تا یک میلیارد تومان بدهی دارند با همکاری و تعاملی که با کمیته امداد استان قزوین داشته ایم مقرر شد تا 110 نفر از محکومان مالی جرائم غیرعمد که بدهی آنها سه تا چهل میلیون تومان است، مشخص شده و بخشی از محل کمک امداد، بخشی از منابع ستاد دیه، بخشی از تسهیلات قرض الحسنه صندوق امداد ولایت و یک سوم آن را نیز به صورت آورده خودشان تأمین فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین نیز در این جلسه گفت: کمیته امداد استان قزوین در حال حاضر 507 خانواده زندانی را تحت حمایت خود دارد و کمک های مختلفی را به آنها ارائه می کند.

مجید مومنی عنوان کرد: یکی از دغدغه هایی که در خصوص خانواده های زندانیان وجود دارد، آسیب هایی است که متوجه این خانواده هاست در حالی که می توان بخشی از این افراد را با کمک های مختلف و آورده های خودشان آزاد کرد البته این تلاش مشمول کسانی است که به واسطه جرائم غیرعمد در زندان هستند.

وی تصریح کرد: زندانیانی که به واسطه جرائم کلاهبرداری و یا امثال آن در زندان هستند مشمول چنین اقدامی نیستند از این رو تلاش می کنیم تا با کار جمعی برای آزادی این 110 زندانی و حضور آنها در کنار خانوادهایشان پیش از پایان سال اقدام شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اعلام شماره حساب 111 این نهاد نزد بانک ملی  جهت دریافت کمکهای مردمی و خیرین برای آزادی زندانیان، یادآورشد: تاکنون تعدادی از نیکوکاران برای این اقدام با کمیته امداد همراه شده اند که با مشارکت افراد بیشتر می توانیم برای آزادی تعداد بیشتری از زندانیان اقدام کنیم.

انتهای پیام

 

 

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید