امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۶:۱۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۷۱۵۱
گزارشگر : ۸۰
امام جمعه اقبالیه:

فرهنگ انفاق بسیاری از مشکلات جامعه را مرتفع می کند

(دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷) ۱۶:۱۸

انفاق و نیکوکاری یک دستور الهی است و انجام دستورات الهی برای انسان برکات فردی و اجتماعی دارد از این رو فرهنگ انفاق نیز بسیاری از مشکلات جامعه را مرتفع می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان، امام جمعه اقبالیه در جشن گلریزان به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری بیان کرد: اگر بخواهیم جامعه ای سالم، رو به رشد و به دور از آسیب داشته باشیم باید به دستور خداوند سبحان عمل کنیم.

وی ادامه داد: عمل یا عدم عمل به این دستورها در درگاه الهی تأثیری ندارد بلکه این قواعد و مقرراتی است که خداوند سبحان برای زندگی سعادتمند برای ما تعیین کرده است.

امام جمعه اقبالیه اضافه کرد: انفاق و نیکوکاری یک دستور الهی است و انجام دستورات الهی برای انسان برکات فردی و اجتماعی دارد از این رو فرهنگ انفاق نیز بسیاری از مشکلات جامعه را مرتفع می کند.

وی افزود: جامعه ای که در آن انفاق، زکات و خمس باشد بسیاری از مشکلاتش حل می شود به عنوان نمونه براساس پژوهشی که به تازگی انجام گرفته در صورتی که تنها در شهرهای بزرگ خمس پرداخت شود، به لحاظ اجرای ایت دستور شرعی دیگر فقیری نخواهیم داشت.

حجت الاسلام فاطمیان اضافه کرد: انفاق در اسلام از جایگاه والایی برخوردار است به طوری‌که بیش از ۱۲۰ آیه از قرآن مجید به موضوع انفاق در قالب زکات، صدقه و انفاق اشاره می‌نماید.

وی توضیح داد: قرآن کریم بارها و بارها با تعابیر مختلف دستوراتی چون زکات و انفاق را هم‌ ردیف نماز قرار داده است، در واقع از آموزش‌های دین مبین اسلام در ارتباط با اموال و دارایی‌ها، انفاق و صدقه است.

امام جمعه اقبالیه اعلام کرد: اهمیت انفاق آن است که به رشد و رضوان و نور برسد، نه اینکه گرفتار ریا شود در واقع باید به گونه ای انفاق کند که خلق را متملق و ذلیل بار نیاورد از این رو در آیه شریف 262 سوره مبارک بقره چنین استفاد می شود که انفاق در راه خدا در صورتی در پیشگاه پروردگار متعال پذیرفته است که به دنبال آن منت و چیزی که موجب آزار و رنجش نیازمندان است، نباشد.

وی تصریح کرد: مجلس امروز که به نام جشن گلریزان برگزار می شود در واقع یکی از مصادیق اجرای دستور انفاق است از این رو باید از کمیته امداد امام خمینی (ره) برای برگزاری این مراسنم تقدیر شود چراکه زمینه و بستر اجرای این دستور الهی را فراهم می کند.

در ادامه معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین نیز گفت: جشن نیکوکاری سال جاری با شعار "عیدی برای همه" برگزار می شود که در استان قزوین دو هزار و 130 پایگاه برای این منظور در نظر گرفته شده است.

فرزاد فرهادی خاطرنشان کرد: جشن نیکوکاری سال جاری در روزهای پانزدهم تا هفدهم سراسر استان برگزار می شود که در روز نخست در مدارس، در روز دوم در میادین و مراکز شهرها و در روز سوم در میعادگاه های نماز جمعه پذیرای مردم نیکوکار استان خواهیم بود.

وی یادآورشد: مردم نیکوکار علاوه بر پایگاه های در نظر گرفته شده، از طریق # 028*8877* نیز می توانند کمک های خود را به نیازمندان اهداء کنند.

شایسته ذکر است که در این مراسم 20 میلیون تومان کمک برای نیازمندان از سوی خیران حاضر اهداء شد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید