امروز دوشنبه ,۲۳ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۶۹۹۲
گزارشگر : ۸۰
رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین:

هزینه‌های غیرضروری با فرهنگ‌سازی به سمت انفاق هدایت شود

(دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷) ۱۳:۰۸

رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین گفت: هزینه‌های غیرضروری و مختلفی در زندگی ما وجود دارد که با فرهنگ‌سازی می‌توان آن را به سمت انفاق هدایت کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام سیدقریش موسوی خدمت به محرومان را دارای اهمیت بسیار دانست و بیان کرد:  خدمت به محرومان و نیازمندان دارای ارزش والایی است و از عبادت های مورد تأکید است.

وی ادامه داد: نگاهی به سیره ائمه اطهار (ع) و اولیای الهی حکایت از آن دارد که کمک به محرومان و فقرا در برنامه زندگی آنها برجسته بوده است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین عنوان کرد: افرادی در جامعه تمکن دارند و افرادی نیز اگرچه تمکن مالی چندانی ندارند ولی محتاج کمک دیگران نیستند که همگی باید برای کمک به فقرا تلاش کنند.

وی افزود: در درگاه الهی نیت افراد است که به اعمال آنها جایگاه می دهد والا کسی به واسطه حجم بالایی کمک به فقیری نمی توان در درگاه الهی ارج و قرب بیشتری کسب کند البته خداوند سبحان از هر کسی به تناسب وسع و توانش انتظار دارد.

حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: هزینه های غیرضروری و مختلفی در زندگی ما وجود دارد که با فرهنگ سازی می توان آن را به سمت انفاق هدایت کرد تا باقیات و صالحات را برای مردم به دنبال داشته باشد.

وی تصریح کرد: وقتی کسی فوت می کند برای تشییع و تدفین هزینه هایی می شود که برخی از این هزینه ها همچون چاپ بنرهای فراوان تسلیت و تهیه تاج گل با ارقام مختلف و سایر هزینه های غیر ضروری را شاهد هستیم که هیچ یک از این ارقام برای متوفی سودی ندارد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین گفت: کسی که فوت کرده بیش از همه به صدقه، انفاق، تلاوت قرآن و کار نیک نیاز دارد که وارثان صالح با انجام چنین کارهایی به رحمت و غفران وی در درگاه الهی کمک می کنند و البته خود نیز از این گام های خیر بهره مند خواهند شد.

وی یادآورشد: نباید اجازه دهیم باورهای غلط وارد زندگی ما شود بلکه با فرهنگ سازی و آگاه سازی افراد زمینه ارتقای زندگی شایسته را برای خود و دیگران فراهم می کنیم.

انتهای پیام

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید