امروز سه شنبه ,۱۳ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۲:۳۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۶۹۹۰
گزارشگر : ۸۰
امام جمعه موقت قزوین:

خدمات گسترده کمیته امداد باید برای مردم تبیین شود

(دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷) ۱۲:۳۶

امام جمعه موقت قزوین گفت: کمیته امداد خدمات گسترده و متنوعی دارد ولی لازم است این حجم از خدمات برای مردم تبیین شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام علی قابل خدمت به نیازمندان و محرومان را برخواسته از فطرت پاک انسانی دانست و بیان کرد: خدمت به نیازمندان و محرومان بسیار ارزشمند است البته در این مسیر آن کسی بیشتر سود می کند که انفاق می کند.

وی ادامه داد: برخلاف آنچه تصور می کنیم که فقیر به ما احتیاج دارد، ما به کمک به محرومان نیازداریم و همین گام های کوچک و گاهی به ظاهر کم اهمیت، دستگیر ما در روز رستاخیز خواهد بود.

امام جمعه موقت قزوین افزود: کمک به هر انسانی در فطرت پاکی آدمی نهاده شده و انسان با انحراف از مسیر اصلی زندگی خود، از این مسیر دور می شود.

وی اضافه کرد: خدمت به همنوع دارای ارزش انسانی است ولی وقتی افراد با این فطرت پاک خود فاصله می گیرند، حمایت از حقوق حیوانات را مطرح می کنند.

حجت الاسلام قابل تصریح کرد: اسلام بر رعایت حقوق حیوانات هم تأکید دارد و حتی در سیره اهل بیت (ع) این مهم را شاهد هستیم ولی عقل انسان اگر دچار افراط یا تفریط شد از مسیر واقعی خود دور می شود.

وی با روایت داستانی از زندگی رسول اکرم (ص) که به توجه به حق شیر حیوان از مادرش نیز تأکید دارد، گفت: خدمت به فقیر و محروم در برابر حیوان دوستی نبوده و نیست بلکه انسان عاقل باید تفاوت جایگاه هر کدام را درک کند و از فطرت ذاتی خود دور نشود.

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به گزارش عملکرد ارائه شده از سوی مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: اینکه هزار و 700 یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین است و برای کمک هزینه جهیزیه هزار دختر در شرف ازدواج کمک شده و یا آمارهای دیگر باید ضمن تقدیر از خدمات انجام شده، از مسئولان کمیته امداد بخواهیم این آمارها را برای مردم بیشتری بگویند.

حجت الاسلام قابل یادآورشد: مردم ما دارای روحیه انسان دوستی و دینی بالایی هستند و اگر بدانند صدقات و انفاق آنها چگونه هزینه می شود، موج مشارکت آنها از وضعیت فعلی نیز بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید