امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۷
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۶۵۳۳۱
گزارشگر : ۴۸۷
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خبر داد:

افزایش 70 درصدی جمع‌آوری زکات در کشور

(شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷) ۱۳:۳۷

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از افزایش 70 درصدی جمع آوری زکات در کشور خبر داد و گفت: در هفت ماهه امسال نسبت به سال گذشته، مشارکت مردم و خیرین در تمام حوزه‌ها 36 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا عسگریان صبح امروز در حاشیه دوره آموزشی مدیران کمیته امداد استان بوشهر، گزارشی در خصوص عملکرد کمیته امداد در حوزه مشارکت‌های مردمی ارائه داد و گفت: بر اساس آمارها، طی هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تمامی حوزه‌های فعالیت‌ این نهاد در مجموع دارای رشد 36 درصدی هستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد افزود: بیشترین سطح رشد مشارکت‌ها در سرفصل زکات با ۷۰ درصد ثبت شده و صدقات مردمی هم با رشد 6 درصدی همراه شده است.

عسگریان ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی که در سطح جامعه مشهود است، این میزان کمک مردمی نشان دهنده دیدگاه قوی دینی و انسانی به همنوعان و اعتمادی است که به کمیته امداد می‌شود.

وی با اعلام وضعیت کمیته امداد استان بوشهر در حوزه مشارکت‌های مردمی گفت: استان بوشهر جزو پنج استان برتر کشور در طرح‌های اکرام، صدقات و زکات است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد ادامه داد: افزایش ۴۰ درصدی رشد منابع در جشن عاطفه‌ها و ۹۸ درصدی عید قربان امسال نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد مردم نیکوکار کشورمان در مسیر انفاق و احسان گام بر می‌دارند.

عسگریان با اشاره به وجود 1300 مرکز نیکوکاری در سطح کشور، گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های این نهاد در سال جاری، برون‌سپاری فعالیت‌ها به مردم است و به دنبال افزایش مراکز نیکوکاری به دو هزار پایگاه هستیم.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید