دوشنبه ،۲۸ اسفند ۱۳۹۶
سه شنبه / ۲۳ آبان ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۰
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۵۹۰۲۲
گزارشگر : ۶۷

بهره‌مندی 4800 مددجوی آذربایجان‌شرقی از مشاوره رایگان

(سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶) ۰۸:۰۰

چهار هزار و 852 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در شش‌ماهه نخست سال جاری به‌صورت فردی و گروهی مشاوره رایگان شدند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از مشاوره فردی و گروهی به مددجویان تحت حمایت این نهاد ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، خالد سیار معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه چهار هزار و 852 نفر از مددجویان تحت حمایت در شش‌ماهه نخست سال جاری به‌صورت فردی و گروهی مشاوره رایگان دریافت کردند گفت: مهارت‌های زندگی، آیین همسرداری، بهداشت روانی و مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی ازجمله مباحث مطرح‌شده در جلسات مشاوره فردی و گروهی است.

وی بابیان اینکه دو هزار و 312 مددجوی تحت حمایت این نهاد در سه هزار جلسه، مشاوره فردی شدند، گفت: در شش‌ماهه نخست سال جاری هزار و 484 نفر از زنان سرپرست خانوار در جلسات مشاوره و راهنمایی گروهی شرکت کردند.

وی بیان کرد: امسال 374 نفر از همسران جوان، 221 نفر از جوانان در آستانه ازدواج، 145 دانش‌آموز، 14 دانشجو و 161 نفر از دختران بازمانده از تحصیل و ازدواج از دوره‌های مشاوره و راهنمایی گروهی بهره‌مند شده‌اند.

سیار با اعلام اینکه 12 مشاور خانواده با این نهاد همکاری می‌کنند، ادامه داد: 18 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در سال 95 از خدمات مشاوره و راهنمایی این نهاد به‌صورت فردی و گروهی بهره‌مند شدند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه دوره‌های مشاوره و راهنمایی قبل، حین و بعد از ازدواج برای مددجویان تحت حمایت برگزار می‌شود، افزود: یکی از نتایج مطلوب و حائز اهمیت این کارگاه‌ها پایین بودن آمار طلاق در بین مددجویان است به‌طوری‌که طلاق در بین خانوارهای تحت حمایت این نهاد حدود شش درصد است که این امر نشانگر تأثیر مضاعف جلسات مشاوره در تحکیم بنیان خانوارها دارد.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید