دوشنبه ،۲۹ مهر ۱۳۹۸
سه شنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۶۹۳۸۴
گزارشگر : ۹۱
رییس کمیته امداد شهرستان میرجاوه اعلام کرد؛

ساخت 200 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد شهرستان میرجاوه

(سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸) ۰۹:۲۲

رییس کمیته امداد شهرستان میرجاوه گفت: طی سال جاری 200 واحد مسکونی با اولویت ایتام و زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد ساخته می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، منصور نورا، رییس کمیته امداد شهرستان میرجاوه در دیدار با فرماندارجدید این شهرستان گفت: باتوجه به اینکه شهرستان مرزی میرجاوه شهرستانی محروم و مستضعف بوده که بخش مهمی از ساکنان مناطق روستایی در مسکن نامناسب از لحاظ استحکام و مقاومت کافی زندگی می‌کنند و همچنین اکثر مددجویان فاقد واحد مسکونی مناسب هستند بنابراین کمیته امداد امام (ره) این شهرستان با اولویت ایتام و زنان سرپرست خانوار در سال‌جاری ساخت 200 واحد مسکونی را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: مسکن یکی از نیازهای اساسی مددجویان تحت حمایت قرار دارد به همین خاطر تامین مسکن مناسب جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های سال جاری این نهاد قرار دارد.

رییس کمیته امداد شهرستان میرجاوه گفت:  در حال حاضر حدود 30 خانوار تحت حمایت بخش لادیز این شهرستان که از ضعیف‌ترین افراد جامعه بوده فاقد زمین هستند که در این زمینه از سال های 94 کار پیگیری واگذاری زمین در شهرک امیریه لادیز با کمک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان شروع شده و تمامی مراحل قانونی صورت گرفته و چنانچه با واگذاری این زمین‌ها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به کمیته امداد امام (ره) ، نسبت به ساخت مسکن برای آنها در سال 98 اقدام خواهد کرد.

نورا یادآور شد: در سال 94 برای ایتام ساکن شهر که فاقد زمین بودند پیگیری‌های لازم و جلسات متعدد در جهت اختصاص زمین از محل مسکن مهر با اداره‌کل راه و شهرسازی، استانداری استان سیستان و بلوچستان و نماینده مردم خاش، میرجاوه، بخش‌های کورین و نصرت آباد انجام گرفته که مقرر شد واگذاری زمین برای 100 خانوار یتیم فاقد مسکن صورت گیرد که در حل حاضر هزینه آماده سازی زمین در حال بررسی است.

وی اعلام کرد: در این رابطه چنانچه واگذاری زمین از طریق دستگاه های متولی امر مسکن مرتفع شود کمیته امداد شهرستان میرجاوه آمادگی دارد تا برای ساخت مسکن خانوارهای ایتام مورد نظر این طرح اقدام کند.

رییس کمیته امداد شهرستان میرجاوه با بیان اینکه پیگیری‌های موثر در زمینه تامین زمین خانوارهای ایتام فاقد مسکن از طریق این نهاد انجام شده است، گفت: سال گذشته 9 مورد ساخت مسکن شهری با اعتبار 190 میلیون تومان به انجام رسیده و به خانواده‌ها تحویل شده است.

نورا با اشاره به اینکه ساخت مسکن شهری با مددجویان واجد شرایط این طرح است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته به صورت میانگین به هر مددجو  30 میلیون تومان کمک بلاعوض به همین منظور تخصیص یافته است که در این رابطه سرانه هر نفر برای تعمیر مسکن در مناطق روستایی  از لحاظ فضای جانبی و غیره پنج میلیون تومان پیش‌بینی شده است

وی گفت: در این مدت 21 واحد مسکن روستایی با هزینه کرد 102 میلیون تومان بازسازی  شده و همچنین 12 مورد پروژه بهداشتی با اعتبار 21 میلیون  و 600 هزار تومان برای مددجویان روستایی و شهری به انجام رسیده است.

رییس کمیته امداد شهرستان میرجاوه افزود: تاکنون 59 منزل مسکونی مددجویان با اعتبار 160 میلیون تومان تعمیر و به خانواده ها تحویل شده است.

انتهای پیام

 پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید