یکشنبه ،۳۰ تیر ۱۳۹۸
دوشنبه / ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۰
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۶۷۷۷۸
گزارشگر : ۱۰۲
مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد اعلام کرد:

خسارت سیل به پنج هزار واحد مسکن مددجویان امداد در لرستان

(دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸) ۱۱:۵۰

بر اساس کارشناسی های به عمل آمده در اثر حادثه سیل، بیش از 5 هزار واحد مسکونی مددجویان آسیب دیده که از این تعداد 1500 واحد تخریب و 3500 واحد نیاز به تعمیرات دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ابراهیم بازیان در بازدید از مناطق سیل‌زده لرستان با اشاره به خسارت سیل به منازل، منابع و زیرساخت‌ها گفت: مددجویان تحت حمایت این نهاد در 14 استان آسیب‌دیده که بیشترین آسیب‌ها مربوط به لرستان و خوزستان است.
وی با اشاره به خسارت‌های وارده به منازل مسکونی مددجویان تحت حمایت استان لرستان گفت: با توجه به بررسی و کارشناسی به‌عمل‌آمده تاکنون 5 هزار واحد آسیب‌دیده که از این تعداد 1500 واحد تخریب کامل و 3500 واحد نیاز به تعمیرات دارد.
مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با اشاره به ادامه ارزیابی کارشناسان این نهاد در روستاهای فاقد راه گفت: بررسی‌ها در زمینه آسیب ساختمانی ادامه خواهد داشت.
آغاز عملیات تعمیر مسکن از هفته آینده
وی با اشاره به خسارت سیل در استان‌های شمالی کشور نیز گفت: هرچند گزارش‌ها فعلاً قطعی نیست ‌و راه زمینی بعضی روستاها هنوز بسته است ولی پیش‌بینی می‌شود بیش از 30 هزار واحد مسکن مدد جویان کشور مورد آسیب و تخریب قرار بگیرد که از این تعداد 20 هزار واحد تعمیرات جزئی و حمام و سرویس بهداشتی، دیوارهای حائل و... است و 10 هزار واحد هم باید مورد تخریب و بازسازی قرار بگیرد.
ابراهیم بازیان بابیان اینکه در استان‌های شمالی مثل خراسان شمالی، مازندران و گلستان، کار تعمیرات را شروع و از مرحله ارزیابی نیز عبور کرده‌ایم اظهار امیدواری کرد که ظرف هفته آینده هم تعمیرات در لرستان آغاز شود.
مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با اشاره به قرار گرفتن برخی از  منازل در مسیر رودخانه‌ها و لزوم جابه‌جایی این منازل گفت: به‌محض جابه‌جایی و تثبیت مکان مناسب برای ساخت و ساز از سوی مدیران برنامه ریز شهری، کمیته امداد آمادگی دارد آن 5 هزار واحد را که بیش از یک هزار و 500 واحدش ساخت منازل شهری و روستایی بود، انجام دهد.
وی افزود: برنامه زمانی ما 3 الی 9 ماهه است و بخشی که مربوط به تعمیرات است 3 ماهه در کل کشور انجام می‌دهیم و بخشی که مربوط به احداث منازل شهری و روستایی است حداکثر 3 الی 6 ماه یعنی تا قبل از دی‌ماه، انجام می‌گیرد و از تسهیلات و بلاعوض دولت هم به نحو مناسبی استفاده می‌کنیم و کمک‌های مکمل را هم برای تکمیل و تجهیز ساختمان مددجویان خواهیم داشت.
وی افزود: در بحث اسکان موقت مدد جویان هم برحسب تدابیر استانی، اگر نیاز به اسکان موقت باشد تا آماده شدن ساختمان مسکونی، همکاری لازم را خواهیم داشت.
انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید