یکشنبه ،۳۰ تیر ۱۳۹۸
دوشنبه / ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۵
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۶۷۷۶۶
گزارشگر : ۹۳

پرداخت 2.3 میلیارد تومان ودیعه مسکن به مددجویان بوشهری در سال 97

(دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸) ۰۸:۴۵

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در سال گذشته بالغ بر 2 میلیارد و 300 میلیون تومان اجاره و ودیعه مسکن به مددجویان نیازمند تحت حمایت پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: مسکن از جمله مهمترین نیاز افراد جامعه است که می‌توان گفت بدون آن زندگی ممکن نیست، چرا که سرپناه نخستین نیاز برای ادامه زندگی است.

 وی با بیان اینکه بسیاری از مددجویان با کمک کمیته امداد صاحب مسکن شدند گفت: بسیاری دیگر در منازل اجاره‌ای زندگی می‌کنند که تا 2 سال آینده همه آنها صاحب مسکن می شوند.

لطفی خاطر نشان کرد با توجه به مشکلات اقتصادی امروز و شرایط تورمی جامعه، بسیاری از مددجویان توان  پرداخت اجاره و ودیعه مسکن را ندارند و از همین رو کمیته امداد در سال گذشته برای بیش از 1880 خانوار مددجو اجاره  و ودیعه مسکن پرداخت شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر افزود: بیش از دو میلیارد و 300 میلیون تومان تا پایان سال 97 برای حمایت از مددجویان اجاره‌نشین در قالب کمک‌هزینه اجاره و ودیعه مسکن توسط کمیته امداد استان پرداخت شده است.

لطفی خاطرنشان کرد: برای بیش از 230 خانوار مددجو که فاقد مسکن بودند یک میلیارد و 583 میلیون تومان از وام قرض الحسنه ودیعه مسکن پرداخت شده است که باز پرداخت آن به صورت اقساط 60 ماهه بوده است.

وی افزود: علاو بر پرداخت وام ودیعه مسکن، بیش از 672 میلیون میلیون تومان اجاره بها برای بیش از یکهزار و 550 خانوار بصورت بلاعوض پرداخت شده است.

لطفی در پایان با بیان اینکه هزینه‌های مربوط به مسکن سهم بزرگی از سبد مخارج خانوارهای نیازمند شهری را به خود اختصاص داده‌است، گفت: کمک به تأمین مسکن و سرپناه مناسب برای نیازمندان، کمک به توانمندی و عزتمندی آن‌ها است.

انتهای پیامپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید