یکشنبه ،۳۰ تیر ۱۳۹۸
شنبه / ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۰
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۷۷۴۴
گزارشگر : ۱۰۰

کاهش مددجویان فاقد مسکن در استان ایلام به حدود 3 درصد

(شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸) ۱۵:۰۰

تنها در یک سال گذشته بیش از سه هزار و 200 مورد خدمت مسکن به نیازمندان این استان صورت گرفته است و در این زمینه نیز بیش از 20 میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: با اقدامات خوبی که در سال‌های اخیر درزمینهٔ تأمین مسکن مددجویان کمیته امداد صورت گرفته است هم‌اکنون آمار این خانواده‌ها به حدود 3 درصد جمعیت خانواده‌های مددجو در این استان رسیده است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ضیاء رضایی در دیدار با مدیرکل بازرسی استان بیان کرد: تنها در یک سال گذشته بیش از سه هزار و 200 مورد خدمت مسکن به نیازمندان این استان صورت گرفته است و در این زمینه نیز بیش از 20 میلیارد تومان هزینه شده است.
وی با عنوان اینکه مشکل عمده خانواده‌های مددجوی فاقد مسکن در این استان نداشتن زمین آن‌هم بیشتر در مرکز استان است گفت: در تعدادی از شهرستان‌های استان آمار مددجویان فاقد مسکن به صفر یا به حداقل رسیده است.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در ادامه به سایر خدمات کمیته امداد اشاره کرد و گفت: درزمینهٔ جهیزیه و وام قرض‌الحسنه خدمات این نهاد به‌روز شده و مددجوی پشت نوبت جهت دریافت این خدمات در استان نداریم.
رضایی با اشاره به اینکه درزمینهٔ مشارکت‌های مردمی ظرفیت‌های بسیار خوبی در این استان وجود دارد گفت: یکی از ظرفیت‌های خوب استان ایلام در این زمینه مرز مهران ومراسم اربعین بوده که در سال گذشته زائران اربعین بیش از 542 میلیون تومان به نیازمندان این استان کمک کردند.
وی در ادامه به موضوع سیل دوهفته پیش در برخی مناطق این استان اشاره کرد و گفت: کمیته امداد در این زمینه برای کمک به مددجویان سیل‌زده و خسارت‌دیده با تمام توان خود وارد عمل شده و با پشتیبانی خوب رئیس کمیته امداد کشور، کمک‌های بسیار خوبی تاکنون به خانواده‌های آسیب‌دیده صورت گرفته و این کمک‌ها همچنان ادامه‌دارند.

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید