یکشنبه ،۳۰ تیر ۱۳۹۸
شنبه / ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۹
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۷۷۳۹
گزارشگر : ۱۰۱
در سال 97 انجام شد؛

هزینه‌کرد 275 میلیارد تومان برای نیازمندان کردستانی

(شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸) ۱۳:۳۹

کمیته امداد استان کردستان 275 میلیارد تومان و در قالب خدمات مختلف برای نیازمندان در سال 97 هزینه کرده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان در دیدار مدیران این نهاد با نماینده ولی فقیه  استان کردستان بیان کرد: در سال 97 این نهاد 275 میلیارد تومان در قالب خدمات مختلف برای نیازمندان کردستانی هزینه کرده است و شاهد تحقق و عملکرد چشم گیر درهمه سرفصل های خدمات  بوده ایم.

وی افزود: پرداخت 147 میلیارد تومان کمک معیشت و مستمری برای 58 هزار خانوار بخشی از خدمات کمیته امداد کردستان در سال 97 بوده است.

وی با بیان اینکه 11 میلیارد تومان در بخش تامین مسکن مددجویان این استان نیز هزینه شده، گفت: ساخت و خرید 250 واحد مسکونی و تعمیر و بازسازی 930 واحد در بخش مسکن مددجویان صورت گرفته است.

شیخی زاده گفت: بر اساس تفاهم نامه با سپاه، ساخت 250 واحد مسکن روستایی نیز در سال 97 شروع شد و 110 واحد آن در دهه فجر تحویل داده شد و برنامه ریزی شده است این تعداد مسکن  در 6 ماهه نخست امسال به 500 واحد برسد.

وی ادامه داد: در زمینه ایجاد اشتغال برای نیازمندان 76 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است که منجر به ایجاد سه هزار و 620 فرصت شغلی شده است.

شیخی زاده با بیان اینکه کمک به تامین 2800 فقره جهیزیه و کمک هزینه ازدواج، کمک به درمان 700 بیمار خاص و صعب العلاج و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی5600 مددجو از خدمات کمیته امداد کردستان در سال 97 است، گفت: کمک به رفع سوء تغذیه 1900 کودکان زیر ۵ سال نیز توسط این نهاد صورت گرفته است.

مدیر کل کمیته امداد کردستان ادامه داد: پرداخت کمک هزینه تحصیلی به 8500 دانش آموز و دانشجو و اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی، اردویی و تربیتی برای 26 هزار مددجو در سال 97 صورت گرفته است.

وی افزود: در زمینه کمک های مردمی، خیران و نیکوکاران 13 میلیارد تومان برای کودکان یتیم و محسنین و در بخش صدقات دو میلیارد و 300 میلیون تومان در بخش زکات نیز 20 میلیارد تومان از طریق این نهاد به نیازمندان کردستانی کمک کرده اند.

شیخی زاده گفت: رشد کمک های مردمی و تحقق همه سرفصل های خدمات این نهاد نشان دهنده افزایش اعتماد عمومی و بر خلاف همه تبلیغات منفی بر علیه کمیته امداد توسط برخی گروه های معاند بود.

وی در پایان تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات در کمترین و سریع ترین زمان را از اهم وظایف و مسائل مورد توجه کمیته امداد عنوان کرد و گفت: امید است در سال جاری شاهد خدمات بیش از پیش برای قشر محروم و ضعیف جامعه باشیم.

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید