یکشنبه ،۳۰ تیر ۱۳۹۸
یکشنبه / ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۸
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۷۷۲۱
گزارشگر : ۷۸

کمک 61 میلیارد تومانی مردم خراسان شمالی به نیازمندان کمیته امداد

(یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸) ۱۵:۱۸

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از کمک 61 میلیارد و 437 میلیون تومانی نیکوکاران این استان به محرومان کمیته امداد در سال 97 خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه ترویج و احیاء فرهنگ احسان و نیکوکاری و نشر سنت‌های حسنه اسلامی ازجمله سیاست‌های مهم این نهاد است، خاطرنشان کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن 23 درصد افزایش داشته است.
وی با یادآوری اینکه کمک‌های اهدایی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود، افزود: این کمک‌ها برای معیشت، درمان، جهیزیه، مسکن، اشتغال و تحصیل نیازمندان مصرف می‌شود.
وی بابیان اینکه کمک مردمی این نهاد در قالب صدقات، زکات، اکرام و طرح‌های مبتنی بر نیاز جمع‌آوری‌شده است ادامه داد: نیکوکاران خراسان شمالی در سال گذشته چهار میلیارد و 297 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که این کمک‌ها برای معیشت، درمان، جهیزیه، مسکن، اشتغال و تحصیل نیازمندان مصرف می‌شود.
الهی راد همچنین اضافه کرد: طی این مدت حامیان نیکوکار با حمایت مادی و معنوی از ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین حدود 20 میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند.
وی افزود: طی سال 97، مردم خیر استان خراسان شمالی حدود 11 میلیارد تومان زکات واجب و مستحب و کفاره پرداخت کردند و رشد 26درصدی را در این بخش در مقایسه با مدت مشابه آن رقم زدند.
وی تصریح کرد: 26 میلیارد و 646 میلیون تومان از کمک‌های اهدایی نیکوکاران خراسان شمالی نیز طی سال 97 در قالب سایر طرح‌های مبتنی بر نیاز محرومان بوده است.


انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید