یکشنبه ،۳۰ تیر ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۴
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۷۷۰۱
گزارشگر : ۱۰۰

تقدیر استاندار ایلام از کمیته امداد استان به عنوان دستگاه برتر در ایجاد اشتغال

(چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸) ۱۲:۵۴

استاندار ایلام گفت: کمیته امداد در اقصی نقاط کشور خدمات بسیار چشم‌گیری داشته که برجسته‌ترین این خدمات درزمینهٔ های ایجاد اشتغال و ساخت مسکن بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سلیمانی دشتکی بیان کرد: کمیته امداد در اقصی نقاط کشور خدمات بسیار چشم‌گیری داشته که برجسته‌ترین این خدمات درزمینه های ایجاد اشتغال و ساخت مسکن بوده است.
سلیمانی دشتکی افزود: در استان ایلام چند سالی است که کمیته امداد درزمینهٔ اشتغال‌زایی دستگاه برتر این استان معرفی می‌شود که ما از مدیرکل این نهاد آقای رضایی در این زمینه تقدیر می‌کنیم.
وی در ادامه به‌ضرورت ایجاد اشتغال برای روستاییان اشاره کرد و گفت: تسهیلات اشتغال روستایی باید منجر به ایجاد شغل دائمی شود و مجری طرح نیز باید بیمه شود  تا شغل پایدار در استان ایجاد شود.
استاندار ایلام تأکید کرد: در توجیه‌پذیری طرح‌ها باید بانک‌ها بسیار دقت کنند و دستگاه‌های حمایتی اعتبار را در مسیر اشتغال پایدار جذب کنند تا منجر به توانمندسازی پایدار و درآمد مناسب برای خانواده‌ها شود.
استاندار ایلام با تقدیر از عملکرد خوب بانک‌ها و کارگروه اقتصادی و ستاد تسهیل و اشتغال استان در سال گذشته گفت: این استان سال گذشته عملکرد خوبی در جذب تسهیلات اشتغال‌زایی داشته و جزء پنج استان برتر کشور بودیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در ادامه این نشست به تشریح وضعیت عملکرد دستگاه‌های در حوزه اشتغال  و نهادهای حمایتی پرداخت.
شیرخانی با اشاره به موفقیت‌های کمیته امداد این استان درزمینهٔ ایجاد شغل برای نیازمندان گفت: این نهاد در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های استان خصوصاً اعتبارات بانکی تبصره ۱۶ قانون بودجه کشور، با ایجاد سه هزار و ۸۴ فرصت شغلی برای مددجویان و نیازمندان این استان در سال جاری به‌عنوان دستگاه برتر در این استان معرفی شد.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های اشتغال‌زایی این نهاد گفت: کمیته امداد استان ایلام در سال گذشته موفق به ایجاد بیش از سه هزار فرصت شغلی برای نیازمندان و مددجویان جویای کار در این استان شده که در این زمینه بیش از 560 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
ضیاء رضایی افزود:این نهاد همچنین در طول ۴۰ سال گذشته درمجموع ۴۳ هزار و ۵۷۳ فرصت شغلی با صرف اعتباری به مبلغ 3 هزار میلیارد ریال برای نیازمندان این استان ایجاد کرده و در این مدت نیز ۱۴ هزار خانوار به خودکفایی رسیده‌اند.
انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید