یکشنبه ،۳۰ تیر ۱۳۹۸
سه شنبه / ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۲
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۶۷۶۸۸
گزارشگر : ۸۳
رئیس اداره امور اجرایی زکات استان گیلان:

گیلانیان سال گذشته 12 میلیاردتومان زکات پرداخت کردند

(سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸) ۰۹:۵۲

مردم نیکوکار گیلان در سال گذشته 12 میلیارد و 450 میلیون تومان زکات شامل زکات فطره، واجب و مستحب برای کمک به نیازمندان پرداخت کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حامد آزمایش، رئیس اداره امور اجرایی زکات استان گیلان با قدردانی از مشارکت و همراهی مردم نوع‌دوست استان در پرداخت زکات گفت: نقش سازنده نماز و زکات در اصلاح امور اقتصادی جامعه و هم‌چنین احیای حس نوع‌دوستی و مردم خواهی بر کسی پوشیده نیست که امیدواریم همگان بتوانیم در مسیر پرداخت زکات و ترویج فرهنگ این فریضه الهی کوشاتر باشیم.

وی با تأکید بر اینکه اگر مردم زکات مال خود را به‌موقع پرداخت کنند به‌موقع هم مشکلات نیازمندان حل خواهد شد افزود: کمک‌هزینه خرید جهیزیه، درمان، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، آزادی زندانیان، احداث، تعمیر و بازسازی مسکن، معیشت و اشتغال از مهم‌ترین سرفصل‌های هزینه کرد زکات است.

حجت‌الاسلام آزمایش بابیان اینکه مردم نیکوکار گیلان در سال گذشته 12 میلیارد و 450 میلیون تومان زکات پرداخت کردند خاطرنشان کرد : زکات پرداختی  شامل زکات فطره، واجب و مستحب برای کمک به نیازمندان بوده است.

رئیس اداره امور اجرایی زکات استان گیلان با اشاره به اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در هر روستا توسط شورای زکات همان روستا جمع‌آوری می‌شود تصریح کرد: زکات جمع‌آوری‌شده در هر منطقه صرف حل مشکلات نیازمندان همان محل توسط شورای زکات روستا می‌شود.

وی به فعالیت بیش از 1500 شورای زکات روستا متشکل از معتمدین محل برای جمع‌آوری و هزینه کرد زکات اشاره کرد و گفت: در عید نوروز شورای زکات با کمک مردم 1300 سبد غذایی تهیه و بین خانوارهای نیازمند همان روستا توزیع کردند.

شایسته ذکر است کمیته های امداد سراسر گیلان و مراکز نیکوکاری و همچنین شورای زکات روستاها آماده دریافت زکات مردم نوع دوست و نیکوکار استان است.

انتهای پیام

کمیته امداد

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید