جمعه ،۲ فروردین ۱۳۹۸
سه شنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۰
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۶۷۱۶۶
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اعلام کرد؛

تامین 10 درصد دام کشور توسط مددجویان کمیته امداد/درآمد 5500 میلیاردی طرح‌های اشتغال در سال جاری

(سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷) ۱۳:۵۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه 10 درصد دام‌ کشور توسط مددجویان امداد تامین می‌شود، گفت: اگر دولت در ارائه تسهیلات و خوراک دام حمایت کند، آمادگی داریم بخش قابل توجهی از نیاز کشور را تامین و با قیمت مناسب توزیع کنیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی در مراسم بهره‌مندی 930 طرح دامداری مددجویان استان سیستان و بلوچستان از خوراک دام، افزود: تاکنون دو هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال، 50 میلیارد تومان کمک بلاعوض و پشتیبانی فنی در حوزه طرح‌های اشتغال، در اختیار خانواده‌های تحت حمایت قرار گرفته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ادامه داد: در طول سه سال گذشته 12 هزار و 200 میلیارد تومان درآمد از محل طرح‌های اشتغال، وارد مجموعه خانواده‌های تحت حمایت شده است.

عبدالملکی با بیان اینکه یک‌سوم بیکاران کشور افراد محروم و تحت حمایت کمیته امداد هستند، تاکید کرد: برای پایدارسازی دام در سیستان و بلوچستان فارغ از تسهیلات قرض‌الحسنه، سه میلیارد تومان به صورت بلاعوض برای تامین خوراک دام در 930 طرح پرورش دام سبک و سنگین در نظر گرفته شد.

وی اعلام کرد: این 930 طرح پرورش دام حدود 9 هزار دام سبک و سنگین در اختیار دارند که 1500 تن خوراک دام میان آنها تهیه و توزیع شد.

عبدالملکی گفت: حدود 10 درصد دام‌های کشور را خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد تامین می‌کنند و اگر دولت در ارائه تسهیلات و تامین خوراک دام پشتیبانی کند، آمادگی داریم بخش قابل توجهی از نیاز کشور را تامین و با قیمت مناسب در بازارهای مصرف توزیع کنیم. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه امسال دو هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به صورت قرض‌الحسنه در سطح کشور به مددجویان پرداخت شده است، گفت: با این اعتبار، 114 هزار فرصت شغلی ایجاد شد و مددجویان امداد امسال 5500 میلیارد تومان درآمد از طریق طرح اشتغال به دست آوردند. 

انتهای پیامپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید