جمعه ،۲ فروردین ۱۳۹۸
سه شنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ / ۰۸:۴۴
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۶۷۱۶۰
گزارشگر : ۴۸۷
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اعلام کرد؛

آغاز ثبت اینترنتی درخواست خدمات برای مددجویان امداد از امروز

(سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷) ۰۸:۴۴

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از آغاز ثبت اینترنتی درخواست خدمات امدادی خبر داد و گفت: مددجویان تحت حمایت از امروز 14 اسفندماه می‌توانند درخواست ارائه 10 خدمت در حوزه‌های مختلف را به صورت اینترنتی ثبت کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فاطمه رهبر با تشریح عملکرد معاونت حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در سال 97 افزود: از امروز 14 اسفند، همزمان با سالروز تاسیس کمیته امداد، امکان ثبت اینترنتی درخواست ارائه 10 خدمت برای مددجویان و نیازمندان فراهم می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: با راه‌اندازی این سامانه، امکان ثبت اینترنتی درخواست 10 خدمت شامل تعمیرات و بازسازی مسکن، انشعابات، تسهیلات شهرداری، خدمات دانش‌آموزی، جهیزیه نوعروسان، جهیزیه ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار، هدیه ازدواج پسران، خدمات نظام وظیفه، تسهیلات بازگشت به روستا و خدمات دانشجویی برای مددجویان فراهم می‌شود.

وی از حذف صف پشت نوبت برای دریافت وام ضروری، کمک هزینه اجاره و ودیعه مسکن و جهیزیه نوعروسان خبر داد و اضافه کرد: در یازده ماهه سال جاری 67 هزار فقره کمک هزینه جهیزیه با اعتبار 176 میلیارد تومان و 245 هزار فقره وام ضروری با اعتباری معادل 748 میلیارد تومان پرداخت شد. همچنین در این مدت 2250 فقره وام ودیعه مسکن با اعتبار 26 میلیارد تومان و 30 هزار فقره اجاره مسکن با اعتبار 50 میلیارد تومان به مددجویان ارائه شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد به خدمات این نهاد در رفع محرومیت از روستاها اشاره و خاطرنشان کرد: در یازده ماهه سال 97 در 247 روستای فاقد برق در 10 استان کشور، اقدامات ویژه محرومیت‌زدایی با اعتبار 15 میلیارد تومان انجام شد. به موازات این فعالیت، اقدام جهادی برای رفع فقر در شش منطقه حاد محروم با اعتبار 16 میلیارد تومان پیگیری شد. همچنین برنامه محرومیت‌زدایی و توانمندسازی در 127 روستای واقع در 47 دهستان با ضرایب محرومیت 8 و 9 با 4600 خانوار مددجو با هدف ریشه کنی فقر مطلق با 15 میلیارد تومان اعتبار اجرا شد.

رهبر از تهیه دو هزار بسته تشویقی کار محوری بلاعوض برای توانمندسازی نیازمندان ساکن روستاهای ضریب 8 و 9 با مشارکت حوزه اشتغال و خودکفایی خبر داد و تاکید کرد: این بسته‌های تشویقی در 127 روستا با دو میلیارد تومان اعتبار ارائه شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از اعطای بیش از 18 هزار خدمت معافیت از پرداخت حق انشعابات، آب، گاز و ... برای مددجویان این نهاد خبر داد و افزود: همچنین 16 هزار مورد خدمت تسهیلات سربازی به مددجویان کمیته امداد اراده شد.

وی با تاکید بر آغاز حذف پرونده‌های فیزیکی و مدارک زائد در سال جاری، گفت: شناسنامه الکترونیک بهداشت و روان مددجویان به صورت آزمایشی در پنج استان کردستان، خوزستان، خراسان رضوی، تهران و مازندران اجرایی شده و تا پایان سال جاری در تمام کشور عملیاتی خواهد شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد همچنین به تشکیل دبیرخانه آسیب‌های اجتماعی در استان‌ها اشاره کرد و افزود: در همین راستا، آسیب‌های اجتماعی شایع در هر استان شناسایی شده تا با ارائه راهکارهای اجرایی، مداخلات مرتبط انجام شود.

گفتنی است، مددجویان برای ثبت اینترنتی درخواست خود می توانند به آدرس اینترنتی e.emdad.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید