جمعه ،۲ فروردین ۱۳۹۸
شنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۹
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۶۶۱۵۵
گزارشگر : ۸۵

بهره‌مندی یک میلیون دانش‌آموز از طرح تغذیه رایگان

(شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۲۹

معاون امداد مستضعفین آستان قدس رضوی گفت: یک میلیون دانش‌آموز در راستای اجرای طرح تغذیه رایگان ویژه دانش‌آموزان مناطق محروم بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مصطفی خاکسار، معاون امداد مستضعفین آستان قدس رضوی به خدمات آستان قدس در دوران های مختلف اشاره کرد و افزود: طرح تغذیه رایگان از امروز و با مشارکت چهارجانبه آستان قدس رضوی، کمیته امداد، سپاه امام رضا و آموزش و پرورش در استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی اجرا شد.
وی گفت: طرح تغذیه رایگان دانش‌آموزان مناطق محروم در جهت اجرای فرامین رهبری و اهتمام تولیت آستان قدس رضوی اجرایی می‌شود تا ارائه خدمت و خدمت گذاری به مجاوران و زائران به بهترین شکل صورت گیرد.
وی با اعلام اینکه تامین اعتبار اجرای طرح تغذیه رایگان از سوی آستان قدس رضوی صورت می گیرد ادامه داد: این طرح برای 35 هزار دانش آموز در 120 روستا  و دهستان محروم با یک میلیون وعده تا پایان سال تحصیلی صورت می گیرد.
خاکسار بیان کرد: توفیقات کسب شده در این جهت با همراهی و هماهنگی همه دستگاه ها صورت گرفته است.
همچنین در این مراسم قاسمعلی خدابنده، مدیرکل آمورش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه این طرح با پیشنهاد معاون وزیر آموزش و پرورش مطرح و پیشنهاد شد گفت: طرح تغذیه رایگان دانش آموزان مناطق محروم در سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی به صورت آزمایشی از امروز آغاز و سپس به 17 استان دیگر نیز تعمیم داده می شود.
وی با عنوان اینکه یکی از وظایف آموزش و پرورش ارتقا تامین سلامت، تغذیه و بهداشت دانش آموزان است افزود: یکی از جنبه های مثبت و موثر در علم آموزی دانش آموزان بهره مندی از خوان رضوی است که بر معنویت این کار می افزاید.
خدابنده افزود: اکنون رویکرد خدمت رسانی به مردم و زائران رضوی در جهت رفع مشکلات آنها و بویژه در مناطق حاشیه شهر در آستان قدس رضوی مطرح است که خوشبختانه به خوبی انجام شده و در حال اجراست.
وی ضمن تشکر از خدمات و همکاری های مناسب کمیته امداد با آموزش و پرورش افزود: کمیته امداد خراسان رضوی تاکنون در همکاری های مشترک نسبت به اهدای بسته های لوازم التحریر، سبد کالا، پوشاک و بسته های فرهنگی اقدامات مطلوبی داشته است.
شایسته ذکر است: در آئین افتتاحیه این طرح و بصورت نمادین اهدای یک وعده تغذیه دانش آموزان یک مدرسه حاشیه شهرتوسط مسئولان دستگاه های همکاری کننده انجام شد.

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید