دوشنبه ،۵ فروردین ۱۳۹۸
شنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۵۸
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۶۶۱۴۱
گزارشگر : ۱۰۳
معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد آذربایجان‌غربی

امسال 54 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است

(شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷) ۰۹:۵۸

در 9 ماهه امسال، در راستای اشتغال و توانمند سازی مددجویان و نیازمندان، 54 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی توسط کمیته امداد آذربایجان‌غربی پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امیر امیرنیا، معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: در 9 ماهه امسال، در راستای اشتغال و توانمند سازی مددجویان و نیازمندان، 54 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی توسط کمیته امداد آذربایجان‌غربی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری، دو هزار و 644 نفر از تسهیلات خود اشتغالی برای اجرای طرح‌های خودکفایی در رشته‌های صنعتی، دامداری، کشاورزی، خدماتی و مشاغل خانگی بهره‌مند شده اند.

معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد آذربایجان‌غربی بیان کرد:همچنین در 9 ماهه امسال، یک هزار و 424 مددجوی آذربایجان‌غربی با بهره گیری از وام‌های اشتغالزایی کمیته امداد به خودکفایی رسیده و از گردونه حمایتی این نهاد خارج شده‌اند.

وی با اشاره به اهتمام کمیته‌های امداد سراسر استان برای اشتغالزایی و خودکفایی مددجویان، خاطرنشان کرد: تمام شهرستان‌های استان در راستای اشتغالزایی و خودکفایی مددجویان اهتمام دارند و میاندوآب با 183 طرح محقق شده، در آذربایجان‌غربی پیشرو بوده است.

امیرنیا تصریح کرد: بیشتر طرح‌های خوداشتغالی اجرا شده از ابتدای سال جاری، طرح‌های خدماتی بوده و سقف اعتبارات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت 15 میلیون تومان، اعتبارات بانکی 20 میلیون تومان و سقف اعتبارات اشتغال پایدار روستایی 50 میلیون تومان است.

وی یادآور شد: وام‌های اشتغال تنها برای مددجویان تحت حمایت نبوده و هر فردی که توسط حوزه مددکاری، مستحق دریافت وام شناخته شود، می‌تواند از تسهیلات خودکفایی این نهاد استفاده کند.

معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد آذربایجان‌غربی با اشاره به برنامه های 3 ماهه پایانی امسال، عنوان کرد: تحقق کامل برنامه‌های مصوب، جذب 100 درصدی اعتبارات بانکی، ایجاد طرح‌های راهبران شغلی و برپایی نمایشگاه فروش محصولات مددجویان از اهم اهداف و برنامه‌های این نهاد در سه ماهه پایانی امسال است.

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید