دوشنبه ،۵ فروردین ۱۳۹۸
شنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۷ / ۰۸:۵۰
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۶۶۱۳۴
گزارشگر : ۳۸

116 نفر از مددجویان هرمزگانی مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی شدند

(شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۵۰

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان گفت: دو میلیارد و 949 میلیون تومان برای بیمه تأمین اجتماعی، دو هزار و 772 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان در ۹ ماهه امسال پرداخت‌شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد پایان، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان در مورد حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان گفت: یکی از راهکارهای مهم کمیته امداد در توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت بهره‌گیری از بیمه تأمین اجتماعی است تا آن‌ها بتوانند از مزایای حق بازنشستگی و تأمین آتیه آن استفاده کنند.

وی افزود: دو میلیارد و 949 میلیون تومان برای بیمه تأمین اجتماعی دو هزار و 772 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان در ۹ ماهه امسال پرداخت‌شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان بابیان اینکه تاکنون 1557 زن سرپرست خانوار بیمه‌شده‌اند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 1215 نفر از مددجویان مجری طرح‌های اشتغال و خودکفایی دارای بیمه هستند که از این تعداد، 451 نفر زن و 764 نفر مرد هستند.

پایان، هدف از اجرای طرح بیمه تأمین اجتماعی را تلاش در خصوص توانمندی و ارتقاء سطح اعتمادبه‌نفس، امید به آینده‌ای بهتر و حفظ منزلت اجتماعی مددجویان تحت حمایت اعلام کرد و یادآور شد: کلیه بیمه‌شدگان زنان سرپرست خانوار با داشتن ۱۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن و مردان بالای سن 60 سال سن از بازنشستگی و مستمری بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند.

ایشان یادآور شدند: 116 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، بازنشسته و مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی شده‌اند.

 

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید